Firmowa perełka od Abacosun

Salon firmowy to dla producenta sprzętu i kosmetyków miejsce, w którym może on w pełni zaprezentować swoje spojrzenie na branżę beauty&SPA. Bo salon to nie tylko urządzenia i kosmetyki – to także personel, wystrój, unikalna atmosfera. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi przykłada się do wizerunku firmowego gabinetu. Dziś zajmiemy się takim właśnie salonem, perełką polskiej firmy Abacosun, która w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Dla Abacosun salon firmowy ma podwójnie ważne znaczenie – firma aktywnie działa również jako franczyzodawca, nie tylko wyposażając gabinety w całej Polsce, ale i przekazując im swoją wiedzę, doświadczenie i prestiż zaufanej marki. W firmowym salonie potencjalni franczyzobiorcy mogą przekonać się, jak wygląda zrealizowany pomysł na salon pod szyldem Abacosun i dlaczego warto mieć tę markę w swoim gabinecie.

Cały salon jest utrzymany w jasnej, eleganckiej kolorystyce. Dominuje perła i jasny beż, z którymi doskonale komponują się meble o delikatnym, stonowanym odcieniu. Na powyższym zdjęciu widzimy pomieszczenie, które klientka widzi zaraz po przekroczeniu progu salonu. Jest to, jasne, przestronne wnętrze, w którym czystość i higiena łączą się z prostotą i klasyką. Po lewej stronie od wejścia, w centralnej części pomieszczenia znajduje się stanowisko recepcyjne. Warto poświęcić chwilę uwagi na rozważenie strategicznej roli, jaką ma tutaj wybranie takiej lokalizacji – przede wszystkim recepcjonistka może mieć cały czas wgląd w to, kto wchodzi i kto opuszcza gabinet, może więc na bieżąco witać gości i realizować aktualne sprawy. Po swojej lewej stronie recepcjonistka ma natomiast komfortowo urządzoną poczekalnię – jasne meble o skórzanych obiciach komponują się z resztą wystroju, a przy tym są po prostu wygodne. Tutaj klientka może poczekać na usługę, pijąc kawę lub herbatę, czytając gazetę, czy też przeglądając ofertę salonu. Z tego miejsca recepcjonistka ma świetny kontakt z klientką, co jest bardzo ważne dla jakości obsługi w salonie.

W tym pomieszczeniu znajdują się stanowiska fryzjerskie – jasne wnętrze z dużą przestrzenią świetnie odpowiada pod ten konkretny typ usług. W mniejszych gabinetach przeprowadzane są zabiegi kosmetyczne, a także stylizacja paznokci (w osobnym pomieszczeniu). Warto zauważyć, jak na tej przestrzeni wyeksponowane zostały kosmetyki firmowe. Abacosun ma pokaźną ich ofertę począwszy od preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała, skończywszy na profesjonalnej linii do i po opalaniu. Dużą, podświetlaną gablotę znajdziemy zatem tuż przy wejściu – tam zaprezentowana została znaczna część oferty pielęgnacyjnej. Mniejsza szafka z kosmetykami znajduje się za stanowiskiem recepcyjnym, kolejna przy stanowisku do mycia włosów. Jasne ściany i elegancki minimalizm świetnie kontrastują z kolorowymi opakowaniami kosmetyków, które same w sobie stanowią ozdobę i ściągają wzrok klientek. Jest to bardzo dobre posunięcie, które ułatwia zainteresowanie  gości produktami w sprzedaży detalicznej.

Salon firmowy Abacosun to minimum dodatków, a przy tym maksimum elegancji. W jaki sposób zostało to osiągnięte? Przede wszystkim postawiono na rewelacyjnie skomponowane połączenie kolorystyczne delikatnej perły ze złotawym beżem, co samo w sobie stanowi iście jubilerski duet. Ten niezwykły charakter podkreślają piękne klosze żyrandoli, jak i umiejętnie rozmieszczone punktowe źródła światła. Meble o jasnym odcieniu nie odciągają wzroku, a stanowią pasujące uzupełnienie tego wysublimowanego wnętrza.

Salon Kosmetyczny Abacosun

Gdynia ul. Wielkopolska 168

www.abacosun.pl

Tags: , , , ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie