Firmowa perełka od Abacosun

Salon firmowy to dla producenta sprzętu i kosmetyków miejsce, w którym może on w pełni zaprezentować swoje spojrzenie na branżę beauty&SPA. Bo salon to nie tylko urządzenia i kosmetyki – to także personel, wystrój, unikalna atmosfera. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi przykłada się do wizerunku firmowego gabinetu. Dziś zajmiemy się takim właśnie salonem, perełką polskiej firmy Abacosun, która w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Dla Abacosun salon firmowy ma podwójnie ważne znaczenie – firma aktywnie działa również jako franczyzodawca, nie tylko wyposażając gabinety w całej Polsce, ale i przekazując im swoją wiedzę, doświadczenie i prestiż zaufanej marki. W firmowym salonie potencjalni franczyzobiorcy mogą przekonać się, jak wygląda zrealizowany pomysł na salon pod szyldem Abacosun i dlaczego warto mieć tę markę w swoim gabinecie.

Cały salon jest utrzymany w jasnej, eleganckiej kolorystyce. Dominuje perła i jasny beż, z którymi doskonale komponują się meble o delikatnym, stonowanym odcieniu. Na powyższym zdjęciu widzimy pomieszczenie, które klientka widzi zaraz po przekroczeniu progu salonu. Jest to, jasne, przestronne wnętrze, w którym czystość i higiena łączą się z prostotą i klasyką. Po lewej stronie od wejścia, w centralnej części pomieszczenia znajduje się stanowisko recepcyjne. Warto poświęcić chwilę uwagi na rozważenie strategicznej roli, jaką ma tutaj wybranie takiej lokalizacji – przede wszystkim recepcjonistka może mieć cały czas wgląd w to, kto wchodzi i kto opuszcza gabinet, może więc na bieżąco witać gości i realizować aktualne sprawy. Po swojej lewej stronie recepcjonistka ma natomiast komfortowo urządzoną poczekalnię – jasne meble o skórzanych obiciach komponują się z resztą wystroju, a przy tym są po prostu wygodne. Tutaj klientka może poczekać na usługę, pijąc kawę lub herbatę, czytając gazetę, czy też przeglądając ofertę salonu. Z tego miejsca recepcjonistka ma świetny kontakt z klientką, co jest bardzo ważne dla jakości obsługi w salonie.

W tym pomieszczeniu znajdują się stanowiska fryzjerskie – jasne wnętrze z dużą przestrzenią świetnie odpowiada pod ten konkretny typ usług. W mniejszych gabinetach przeprowadzane są zabiegi kosmetyczne, a także stylizacja paznokci (w osobnym pomieszczeniu). Warto zauważyć, jak na tej przestrzeni wyeksponowane zostały kosmetyki firmowe. Abacosun ma pokaźną ich ofertę począwszy od preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała, skończywszy na profesjonalnej linii do i po opalaniu. Dużą, podświetlaną gablotę znajdziemy zatem tuż przy wejściu – tam zaprezentowana została znaczna część oferty pielęgnacyjnej. Mniejsza szafka z kosmetykami znajduje się za stanowiskiem recepcyjnym, kolejna przy stanowisku do mycia włosów. Jasne ściany i elegancki minimalizm świetnie kontrastują z kolorowymi opakowaniami kosmetyków, które same w sobie stanowią ozdobę i ściągają wzrok klientek. Jest to bardzo dobre posunięcie, które ułatwia zainteresowanie  gości produktami w sprzedaży detalicznej.

Salon firmowy Abacosun to minimum dodatków, a przy tym maksimum elegancji. W jaki sposób zostało to osiągnięte? Przede wszystkim postawiono na rewelacyjnie skomponowane połączenie kolorystyczne delikatnej perły ze złotawym beżem, co samo w sobie stanowi iście jubilerski duet. Ten niezwykły charakter podkreślają piękne klosze żyrandoli, jak i umiejętnie rozmieszczone punktowe źródła światła. Meble o jasnym odcieniu nie odciągają wzroku, a stanowią pasujące uzupełnienie tego wysublimowanego wnętrza.

Salon Kosmetyczny Abacosun

Gdynia ul. Wielkopolska 168

www.abacosun.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.