W przestrzeni fioletu i grafitu – Instytut Laelia

Oglądając wystroje salonów kosmetycznych często mamy skojarzenia związane z konkretnymi żywiołami, bądź inspiracjami etnicznymi. Przestronne salony SPA, nawiązujące do potęgi wody i bazujące na naturalnych materiałach jak drewno, czy kamień. Harmonijne wnętrza salonów urody, które wprowadzają nas w świat Orientu lub zapraszają na ekscentryczny Manhattan. Patrząc na wnętrze raciborskiego Instytutu Laelia nasuwa się zupełnie inne skojarzenie. Aranżacja w połączeniu ze zdecydowaną kolorystyką przypomina trochę kobietę: posiadającą najlepsze maniery, ale pewną siebie i wolną od konwenansów, poszukiwaczkę wrażeń brylującą na eleganckich bankietach. Skąd takie wrażenia? Przede wszystkim kolorystyka, kojarząca się z wieczornym makijażem kobiety, która lubi przyciągać uwagę: perłowo-grafitowa oprawa oka, porcelanowa cera i fioletowe, połyskujące w blasku świateł usta. Tajemniczość i elegancja, takie są pierwsze wrażenia, jakie nasuwają się nam po zapoznaniu się z Instytutem Laelia.

Po przestąpieniu progu salonu klientki wita atmosfera luksusowego świata. Trochę jak w ekskluzywnym klubie: wysublimowane wnętrze wręcz zaprasza do zostania na dłużej i delektowania się rytuałami piękna. Przestronne pomieszczenie o wyrazistych konturach, podkreślanych jeszcze przez kontrastowe kolory zostało umiejętnie oświetlone bez burzenia intymnego nastroju. Stanowisko recepcyjne sąsiaduje ze stanowiskiem do stylizacji paznokci. Przy ścianie znajdziemy komplet mebli do kącika poczekalni, gdzie klientki przy blasku świec mogą oczekiwać na przeprowadzenie usługi.

W gabinecie dominują te same akcenty kolorystyczne co w pierwszym pomieszczeniu, z tym, że występują tu inne proporcje – pierwsze skrzypce zostały zarezerwowane dla perłowej bieli, która w tym higienicznym wnętrzu potęguje wrażenie czystości, ale i elegancji. Centralnie położona leżanka kosmetyczna umożliwia wygodny dostęp do klientki z każdej strony, co jest bardzo pomocne zwłaszcza przy zabiegach na ciało. Jasne, drewniane meble w naturalnym odcieniu doskonale korespondują zarówno z klasyką perły, jak i indywidualizmem fioletu.

 

Mocną stroną salonu są detale: pięknie zagospodarowany został każdy kącik, każde stanowisko potęguje pewność, że mamy do czynienia z salonem z wyższej półki. Klientka wrażliwa na odczucia estetyczne doceni rozwiązania, które hołdują zarówno wygodzie, jak i nowoczesności. Ciekawe kształty i obicia foteli, znakomite rozwiązania oświetleniowe i wykorzystanie właściwości poszczególnych struktur są tego dobrym dowodem.

Przekaz płynący z tego wnętrza jest bardzo adekwatny dla świadczonych usług. Całość jest glamour, ale z pazurem – energiczna, ale i pełna harmonii. Ten dualizm jest naturalną cechą kobiecej osobowości, która w takiej przestrzeni powinna doskonale się odnaleźć.

http://www.laelia.pl/

Tags: ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie