W przestrzeni fioletu i grafitu – Instytut Laelia

Oglądając wystroje salonów kosmetycznych często mamy skojarzenia związane z konkretnymi żywiołami, bądź inspiracjami etnicznymi. Przestronne salony SPA, nawiązujące do potęgi wody i bazujące na naturalnych materiałach jak drewno, czy kamień. Harmonijne wnętrza salonów urody, które wprowadzają nas w świat Orientu lub zapraszają na ekscentryczny Manhattan. Patrząc na wnętrze raciborskiego Instytutu Laelia nasuwa się zupełnie inne skojarzenie. Aranżacja w połączeniu ze zdecydowaną kolorystyką przypomina trochę kobietę: posiadającą najlepsze maniery, ale pewną siebie i wolną od konwenansów, poszukiwaczkę wrażeń brylującą na eleganckich bankietach. Skąd takie wrażenia? Przede wszystkim kolorystyka, kojarząca się z wieczornym makijażem kobiety, która lubi przyciągać uwagę: perłowo-grafitowa oprawa oka, porcelanowa cera i fioletowe, połyskujące w blasku świateł usta. Tajemniczość i elegancja, takie są pierwsze wrażenia, jakie nasuwają się nam po zapoznaniu się z Instytutem Laelia.

Po przestąpieniu progu salonu klientki wita atmosfera luksusowego świata. Trochę jak w ekskluzywnym klubie: wysublimowane wnętrze wręcz zaprasza do zostania na dłużej i delektowania się rytuałami piękna. Przestronne pomieszczenie o wyrazistych konturach, podkreślanych jeszcze przez kontrastowe kolory zostało umiejętnie oświetlone bez burzenia intymnego nastroju. Stanowisko recepcyjne sąsiaduje ze stanowiskiem do stylizacji paznokci. Przy ścianie znajdziemy komplet mebli do kącika poczekalni, gdzie klientki przy blasku świec mogą oczekiwać na przeprowadzenie usługi.

W gabinecie dominują te same akcenty kolorystyczne co w pierwszym pomieszczeniu, z tym, że występują tu inne proporcje – pierwsze skrzypce zostały zarezerwowane dla perłowej bieli, która w tym higienicznym wnętrzu potęguje wrażenie czystości, ale i elegancji. Centralnie położona leżanka kosmetyczna umożliwia wygodny dostęp do klientki z każdej strony, co jest bardzo pomocne zwłaszcza przy zabiegach na ciało. Jasne, drewniane meble w naturalnym odcieniu doskonale korespondują zarówno z klasyką perły, jak i indywidualizmem fioletu.

 

Mocną stroną salonu są detale: pięknie zagospodarowany został każdy kącik, każde stanowisko potęguje pewność, że mamy do czynienia z salonem z wyższej półki. Klientka wrażliwa na odczucia estetyczne doceni rozwiązania, które hołdują zarówno wygodzie, jak i nowoczesności. Ciekawe kształty i obicia foteli, znakomite rozwiązania oświetleniowe i wykorzystanie właściwości poszczególnych struktur są tego dobrym dowodem.

Przekaz płynący z tego wnętrza jest bardzo adekwatny dla świadczonych usług. Całość jest glamour, ale z pazurem – energiczna, ale i pełna harmonii. Ten dualizm jest naturalną cechą kobiecej osobowości, która w takiej przestrzeni powinna doskonale się odnaleźć.

http://www.laelia.pl/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.