Salon kosmetyczny a franczyza – czy to się opłaca?

Choć salonów kosmetycznych w Polsce ciągle przybywa, mało który właściciel takiego obiektu decyduje się na wejście do sieci franczyzowej. Powodów może być kilka: franczyza kojarzy się przede wszystkim z dużymi obiektami – osoby planujące mniejsze przedsięwzięcie często (niesłusznie) wykluczają ją już na starcie. Kolejną kwestią są opłaty związane z franczyzą – rozwinąć biznes nie jest łatwo, salony przez wiele miesięcy walczą o zdobycie stałego klienta i zwiększenie obrotów – nic więc dziwnego, że mało który salon chce się dzielić swoim zyskiem z firmą, która udostępnia mu swoje logo. Poza tym pozostaje kwestia samodzielności: wielu właścicieli obawia się, że wejście w system franczyzowy spowoduje, iż większość decyzji będą musieli konsultować z franczyzodawcą, na co niekoniecznie mają ochotę. Stąd więc niewielki odsetek salonów firmowanych znanym logotypem. Czy zatem franczyza w salonie kosmetycznym nadal będzie zarezerwowana dla dużych, drogich obiektów w miastach wojewódzkich? Odpowiedź jest jednoznaczna: NIE.

Nowe podejście do franczyzy

Wszystkie najważniejsze cechy, które dotychczas zniechęcały inwestorów do wchodzenia w system franczyzowy mogą odejść w zapomnienie. Można bowiem korzystać z dobrodziejstw tego modelu bez fundowania sobie szeregu ograniczeń i zacząć czerpać z franczyzy to co najlepsze. Bo franczyza, to nie tylko znane logo – to przede wszystkim solidne, podbudowane doświadczeniem know-how, które pozwoli uniknąć wielu błędów podczas zakładania salonu i jego prowadzenia. Dziś przedstawimy Wam nowoczesną franczyzę na przykładzie oferty firmy Abacosun, która od 15 lat współtworzy branżę kosmetyczną w Polsce.

Maksimum zysków, minimum kosztów

Ideą franczyzy Abacosun jest minimum zobowiązań przy maksymalnych możliwych korzyściach płynących dla salonu. Firma zapewnia współpracującym salonom:

 • Pomoc na starcie – w tym:

– wsparcie projektanta wnętrz, gotowe elementy wystroju salonu,

– pomoc w uzyskaniu dotacji,

– zniżki na sprzęt i kosmetyki,

– gotowy plan pracy dla salonu, który znacznie usprawni organizację w firmie.

 • Pomoc w zarządzaniu salonem:

– profesjonalne wsparcie księgowe, marketingowe,

– dostęp do profesjonalnych szkoleń,

– spójne materiały promocyjne i reklamowe,

– dostęp do zakupów w firmie po atrakcyjnych cenach.

Oferta dotyczy zarówno małych, jak i dużych gabinetów – w tym również tych, które już istnieją i chciałyby przystąpić do sieci. We franczyzie Abacosun nie ma obowiązku dzielenia się z firmą zyskami – zamiast tego wprowadzono niską, niezmienną opłatę franczyzową, która pokrywa część kosztów bieżącej pomocy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie Abacosun i zasadach współpracy, zadzwoń lub napisz do nas – redakcja MójSalon.pl udzieli odpowiedzi na Twoje pytania.

Tags: ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym to dla wielu kosmetyczek uciążliwy temat, chociaż niektóre Panie bardzo lubią wykonywać pedicure przez to, ze...
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie