Aranżacja pomieszczeń małego gabinetu kosmetycznego

Wiele osób otwierających swój salon kosmetyczny staje przed dylematem: jak najlepiej wyposażyć gabinet dysponujący niewielką przestrzenią użytkową? Jak zmieścić na jego powierzchni sprzęt i meble niezbędne do świadczenia szerokiej gamy usług? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Fotel kosmetyczny – podstawowe wyposażenie każdego salonu. I często największy problem kosmetyczki, która wchodzi na drogę własnego biznesu. Jak zmieścić na małej powierzchni stanowisko do zabiegów na twarz i ciało? Najlepszym wyjściem staje się niewielki, uniwersalny fotel kosmetyczny, który daje ogromne możliwości w codziennej pracy – wykonamy na nim zabiegi na twarz, ciało, przeprowadzimy zabieg masażu. Zdjęcie obok prezentuje idealny przykład wygodnego fotela dla małego gabinetu – fotel rozkłada się na płasko i posiada otwór na twarz, dzięki czemu nadaje się do zabiegów SPA i masażu. Warto zwrócić uwagę na dzielony podnóżek i szerokość zagłówka. Taki zagłówek umożliwi kosmetyczce wygodną pracę np. przy przedłużania rzęs i makijażu, gdy niektóre produkty i akcesoria chcemy mieć jak najbliżej twarzy klientki. Cena tego przykładowego modelu fotela to 1029 zł, więcej poczytać można o nim tutaj.

Stolik do manicure – niezbędny w każdym salonie kosmetycznym. Powinien być przede wszystkim praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości, choć trudno ukrywać, że istotna jest również jego nienaganna estetyka. Ważną cechą dobrego stolika są materiały, z jakich będzie on wykonany – usługi kosmetyczne są specyficzną branżą, a zwykłe biurko nie nadaje się do pracy manikiurzystki. Optymalnym wyborem jest więc stolik przystosowany do pracy w salonie. Dobrym przykładem stolika manicure do małego gabinetu jest stolik jednoszafkowy ze zdjęcia obok – zajmuje mało miejsca, a przy tym posiada bardzo dużo pojemnych szuflad, które z pewnością zostaną w pełni wykorzystane w codziennej pracy stylistki. Bogaty wybór płyt meblowych i klasyczny wygląd sprawiają, że stolik pasuje właściwie do każdej aranżacji. Ceny stolika zaczynają się od 738 zł, więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

Szafka na produkty – jedna z wizytówek naszego gabinetu, to w końcu na niej będą eksponowane używane przez nas kosmetyki. Dobre marki warto podkreślić odpowiednią oprawą. W małym gabinecie najlepiej stawiać na smukłe szafki, które wykorzystają maksimum powierzchni ściany. Niskie, szersze w poziomie szafki nie wykorzystują w pełni zajmowanej powierzchni – ściana nad nimi pozostaje wolna i w zasadzie mamy niewiele opcji dla jej praktycznego zagospodarowania. Szafka ze zdjęcia obok jest wysoka, ma wiele półek, na których w sensowny sposób możemy pogrupować kosmetyki. Warto zauważyć, że podstawa szafki oraz wzmocnienia z aluminium nadają jej elegancji. Nawet na małej powierzchni bez trudu znajdziemy kąt, w którym można postawić taki praktyczny i atrakcyjny wizualnie regał. Cena regału to 1550 zł, więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

Kombajn kosmetyczny – nowoczesna technika pozwala nam na oszczędność miejsca w gabinecie bez konieczności jakiegokolwiek oszczędzania na jakości. Warto zatem inwestować w urządzenia wielofunkcyjne, które dają więcej możliwości w niższej cenie. Na zdjęciu obok widzimy urządzenie do mezoterapii i mikrodermabrazji 7 w 1, którego małe rozmiary, estetyczny wygląd, świetna jakość i atrakcyjna cena czynią bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Jedno urządzenie jest w stanie zastąpić szereg innych sprzętów i tym samym ułatwić nam aranżację małego salonu. Cena urządzenia to 4590 zł, jego opis dostępny jest tutaj.

Pokazane produkty pochodzą ze sklepu www.meblotek.pl, gdzie można znaleźć więcej pomysłów na aranżację i wyposażenie gabinetu kosmetycznego o niewielkiej powierzchni.

Dodaj komentarz