Aranżacja pomieszczeń małego gabinetu kosmetycznego

Wiele osób otwierających swój salon kosmetyczny staje przed dylematem: jak najlepiej wyposażyć gabinet dysponujący niewielką przestrzenią użytkową? Jak zmieścić na jego powierzchni sprzęt i meble niezbędne do świadczenia szerokiej gamy usług? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Fotel kosmetyczny – podstawowe wyposażenie każdego salonu. I często największy problem kosmetyczki, która wchodzi na drogę własnego biznesu. Jak zmieścić na małej powierzchni stanowisko do zabiegów na twarz i ciało? Najlepszym wyjściem staje się niewielki, uniwersalny fotel kosmetyczny, który daje ogromne możliwości w codziennej pracy – wykonamy na nim zabiegi na twarz, ciało, przeprowadzimy zabieg masażu. Zdjęcie obok prezentuje idealny przykład wygodnego fotela dla małego gabinetu – fotel rozkłada się na płasko i posiada otwór na twarz, dzięki czemu nadaje się do zabiegów SPA i masażu. Warto zwrócić uwagę na dzielony podnóżek i szerokość zagłówka. Taki zagłówek umożliwi kosmetyczce wygodną pracę np. przy przedłużania rzęs i makijażu, gdy niektóre produkty i akcesoria chcemy mieć jak najbliżej twarzy klientki. Cena tego przykładowego modelu fotela to 1029 zł, więcej poczytać można o nim tutaj.

Stolik do manicure – niezbędny w każdym salonie kosmetycznym. Powinien być przede wszystkim praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości, choć trudno ukrywać, że istotna jest również jego nienaganna estetyka. Ważną cechą dobrego stolika są materiały, z jakich będzie on wykonany – usługi kosmetyczne są specyficzną branżą, a zwykłe biurko nie nadaje się do pracy manikiurzystki. Optymalnym wyborem jest więc stolik przystosowany do pracy w salonie. Dobrym przykładem stolika manicure do małego gabinetu jest stolik jednoszafkowy ze zdjęcia obok – zajmuje mało miejsca, a przy tym posiada bardzo dużo pojemnych szuflad, które z pewnością zostaną w pełni wykorzystane w codziennej pracy stylistki. Bogaty wybór płyt meblowych i klasyczny wygląd sprawiają, że stolik pasuje właściwie do każdej aranżacji. Ceny stolika zaczynają się od 738 zł, więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

Szafka na produkty – jedna z wizytówek naszego gabinetu, to w końcu na niej będą eksponowane używane przez nas kosmetyki. Dobre marki warto podkreślić odpowiednią oprawą. W małym gabinecie najlepiej stawiać na smukłe szafki, które wykorzystają maksimum powierzchni ściany. Niskie, szersze w poziomie szafki nie wykorzystują w pełni zajmowanej powierzchni – ściana nad nimi pozostaje wolna i w zasadzie mamy niewiele opcji dla jej praktycznego zagospodarowania. Szafka ze zdjęcia obok jest wysoka, ma wiele półek, na których w sensowny sposób możemy pogrupować kosmetyki. Warto zauważyć, że podstawa szafki oraz wzmocnienia z aluminium nadają jej elegancji. Nawet na małej powierzchni bez trudu znajdziemy kąt, w którym można postawić taki praktyczny i atrakcyjny wizualnie regał. Cena regału to 1550 zł, więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

Kombajn kosmetyczny – nowoczesna technika pozwala nam na oszczędność miejsca w gabinecie bez konieczności jakiegokolwiek oszczędzania na jakości. Warto zatem inwestować w urządzenia wielofunkcyjne, które dają więcej możliwości w niższej cenie. Na zdjęciu obok widzimy urządzenie do mezoterapii i mikrodermabrazji 7 w 1, którego małe rozmiary, estetyczny wygląd, świetna jakość i atrakcyjna cena czynią bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Jedno urządzenie jest w stanie zastąpić szereg innych sprzętów i tym samym ułatwić nam aranżację małego salonu. Cena urządzenia to 4590 zł, jego opis dostępny jest tutaj.

Pokazane produkty pochodzą ze sklepu www.meblotek.pl, gdzie można znaleźć więcej pomysłów na aranżację i wyposażenie gabinetu kosmetycznego o niewielkiej powierzchni.

Tags: ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym to dla wielu kosmetyczek uciążliwy temat, chociaż niektóre Panie bardzo lubią wykonywać pedicure przez to, ze...
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie