Używane solarium – czy warto?

solariumZakup łóżka opalającego jest dla wielu właścicieli salonów kosmetycznych jedną z priorytetowych kwestii. Gdy budżet każe nam działać w sposób rozsądny i oszczędny, dylematem może się stać właśnie kwestia wyboru łóżka solaryjnego. Solaria renomowanych marek nie są tanie – te niższe modele możemy nabyć od ok. 27-28 tysięcy zł, wyższe, bogato wyposażone łóżka i kabiny to nierzadko koszt powyżej 50 tysięcy zł. Co ma zatem zrobić osoba, która chce otworzyć salon nastawiony na komfortowe i co najważniejsze bezpieczne opalanie, nie pustosząc swojego portfela już przy zakupie łóżka do opalania? Odpowiedź jest i trudna i prosta zarazem: najlepiej wówczas zdecydować się na solarium używane.

Dlaczego jest to zarazem trudne i proste? Choć sama myśl nie jest odkrywcza, to już kupienie solarium w przystępnej cenie, od pewnego kontrahenta nie zawsze jest rzeczą łatwą. Dla niezorientowanych i chcących dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat prezentuję więc nieco informacji dotyczących zakupu używanych solariów i wskazówek, na co warto uważać.

Przede wszystkim renoma

Kupując używane łóżko do opalania nie ma sensu decydować się na półśrodki – najlepszą, podyktowaną rozsądkiem decyzją będzie wybór cenionej marki. Pamiętajmy, że wysoka jakość solarium to również komfort i bezpieczeństwo naszych klientów – a to są wartości bezcenne, mające wpływ na prestiż samego salonu. Za marką idzie również jakość – rzecz niezwykle istotna z perspektywy opłacalności samej inwestycji – nikt przecież nie chce kupować sprzętu, który po roku nie będzie się już nadawał do użytku, często nie zarabiając nawet części z wydanych na niego pieniędzy.

Korzyść oszczędzania

Kupując łóżko używane niejednokrotnie oszczędzamy nawet do 40% ceny, jaką trzeba byłoby zapłacić za ten sam model w stanie nowym. 40% w przypadku solarium to kwota, za którą nierzadko można już kupić 2-3 aparaty kosmetyczne do salonu. Zamiast kupić nowe łóżko za 40 tysięcy można zainwestować w takie za 25.000zł – oszczędzoną sumę można przeznaczyć chociażby na kilka urządzeń mobilnych, czy szkolenie dla pracowników.

Jak kupować używane solarium?

Jak w każdej branży i tutaj na kupującego czekają pewne pułapki. Najlepiej jest więc kupować u sprawdzonej firmy, która profesjonalnie zajmuje się wyposażeniem salonów kosmetycznych, na swój sprzęt da gwarancję, zajmie się montażem i dostawą. Są to ważne sprawy, gdyż w przypadku solarium takie rzeczy jak stan łóżka, czy lamp jest bardzo istotny i niezgodność opisu z rzeczywistością może narazić kupującego na niepotrzebne wydatki. Nie warto zatem patrzeć tylko przez pryzmat niskiej ceny, jeśli kryje się za nią brak gwarancji i niewiadomy stan techniczny urządzenia. Koszt nowych lamp to ok. 4.500zł – w przypadku, gdy sami pokrywamy koszty dostawy i montażu, kwota ta może się powiększyć nawet o dodatkowe 1000zł. Lepiej jest więc kupić tam, gdzie mamy zagwarantowany bardzo dobry stan urządzenia i nowe lampy.

Wszystkich zainteresowanych używanymi solariami serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego, bądź na GG. Mogę przesłać aktualną ofertę Eversun na łóżka i kabiny używane – w bardzo dobrym stanie, wyposażone w nowe lampy. W cenie są m.in. dostawa i montaż. Wybierz pewnego kontrahenta i oszczędź na sprzęcie bez uszczerbku na renomie.

5 myśli nt. „Używane solarium – czy warto?

  1. Witam,
    Jestem zainteresowana cenami używanych ale dobrych łózek gdyż chciałabym otworzyć solarium a na początek niestety napewno nie starczy mi na nowe..
    Ilona

  2. Cena solariów urzywaych w naszej firmie wacha się od 17 do 24 tyś zł brutto. W ofercie posiadamy holenderskie solaria firmy Alisun Sunvision.
    Urządzenia są po przeglądzie z nowymi lampami, transportem, montarzem i 6 miesięczną gwarancją. W przypadku pytań podaję tel 500 103 877 , Pozdrawiam Dawid Sipowicz

  3. poproszę o cennik lub ofertę na maila używanych łóżek z góry dziekuje

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.