Używane solarium – czy warto?

solariumZakup łóżka opalającego jest dla wielu właścicieli salonów kosmetycznych jedną z priorytetowych kwestii. Gdy budżet każe nam działać w sposób rozsądny i oszczędny, dylematem może się stać właśnie kwestia wyboru łóżka solaryjnego. Solaria renomowanych marek nie są tanie – te niższe modele możemy nabyć od ok. 27-28 tysięcy zł, wyższe, bogato wyposażone łóżka i kabiny to nierzadko koszt powyżej 50 tysięcy zł. Co ma zatem zrobić osoba, która chce otworzyć salon nastawiony na komfortowe i co najważniejsze bezpieczne opalanie, nie pustosząc swojego portfela już przy zakupie łóżka do opalania? Odpowiedź jest i trudna i prosta zarazem: najlepiej wówczas zdecydować się na solarium używane.

Dlaczego jest to zarazem trudne i proste? Choć sama myśl nie jest odkrywcza, to już kupienie solarium w przystępnej cenie, od pewnego kontrahenta nie zawsze jest rzeczą łatwą. Dla niezorientowanych i chcących dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat prezentuję więc nieco informacji dotyczących zakupu używanych solariów i wskazówek, na co warto uważać.

Przede wszystkim renoma

Kupując używane łóżko do opalania nie ma sensu decydować się na półśrodki – najlepszą, podyktowaną rozsądkiem decyzją będzie wybór cenionej marki. Pamiętajmy, że wysoka jakość solarium to również komfort i bezpieczeństwo naszych klientów – a to są wartości bezcenne, mające wpływ na prestiż samego salonu. Za marką idzie również jakość – rzecz niezwykle istotna z perspektywy opłacalności samej inwestycji – nikt przecież nie chce kupować sprzętu, który po roku nie będzie się już nadawał do użytku, często nie zarabiając nawet części z wydanych na niego pieniędzy.

Korzyść oszczędzania

Kupując łóżko używane niejednokrotnie oszczędzamy nawet do 40% ceny, jaką trzeba byłoby zapłacić za ten sam model w stanie nowym. 40% w przypadku solarium to kwota, za którą nierzadko można już kupić 2-3 aparaty kosmetyczne do salonu. Zamiast kupić nowe łóżko za 40 tysięcy można zainwestować w takie za 25.000zł – oszczędzoną sumę można przeznaczyć chociażby na kilka urządzeń mobilnych, czy szkolenie dla pracowników.

Jak kupować używane solarium?

Jak w każdej branży i tutaj na kupującego czekają pewne pułapki. Najlepiej jest więc kupować u sprawdzonej firmy, która profesjonalnie zajmuje się wyposażeniem salonów kosmetycznych, na swój sprzęt da gwarancję, zajmie się montażem i dostawą. Są to ważne sprawy, gdyż w przypadku solarium takie rzeczy jak stan łóżka, czy lamp jest bardzo istotny i niezgodność opisu z rzeczywistością może narazić kupującego na niepotrzebne wydatki. Nie warto zatem patrzeć tylko przez pryzmat niskiej ceny, jeśli kryje się za nią brak gwarancji i niewiadomy stan techniczny urządzenia. Koszt nowych lamp to ok. 4.500zł – w przypadku, gdy sami pokrywamy koszty dostawy i montażu, kwota ta może się powiększyć nawet o dodatkowe 1000zł. Lepiej jest więc kupić tam, gdzie mamy zagwarantowany bardzo dobry stan urządzenia i nowe lampy.

Wszystkich zainteresowanych używanymi solariami serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego, bądź na GG. Mogę przesłać aktualną ofertę Eversun na łóżka i kabiny używane – w bardzo dobrym stanie, wyposażone w nowe lampy. W cenie są m.in. dostawa i montaż. Wybierz pewnego kontrahenta i oszczędź na sprzęcie bez uszczerbku na renomie.

Tags: , , , ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  5 komentarzy to “Używane solarium – czy warto?”

   4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  1. Ilona napisał/a::

   Witam,
   Jestem zainteresowana cenami używanych ale dobrych łózek gdyż chciałabym otworzyć solarium a na początek niestety napewno nie starczy mi na nowe..
   Ilona

  2. 4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  3. mojsalon.pl napisał/a::

   Cena solariów urzywaych w naszej firmie wacha się od 17 do 24 tyś zł brutto. W ofercie posiadamy holenderskie solaria firmy Alisun Sunvision.
   Urządzenia są po przeglądzie z nowymi lampami, transportem, montarzem i 6 miesięczną gwarancją. W przypadku pytań podaję tel 500 103 877 , Pozdrawiam Dawid Sipowicz

  4. 4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  5. Sandra napisał/a::

   Mam pytanie.. Ile kosztuje przegląd łóżek solaryjnych?

  6. 4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  7. Karolina napisał/a::

   poproszę o cennik lub ofertę na maila używanych łóżek z góry dziekuje

  8. 4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  9. Darek napisał/a::

   Poproszę o oferty cenowe używanych łóżek do 10000tyś. Pozdrawiam Darek

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym to dla wielu kosmetyczek uciążliwy temat, chociaż niektóre Panie bardzo lubią wykonywać pedicure przez to, ze...
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie