Dotacje dla istniejących salonów

Wiele osób zastanawia się, czy mogą wnioskować o dofinansowanie z urzędu pracy, jeśli już prowadzą działalność gospodarczą. Teoretycznie odpowiedź brzmi: nie. Dziś jednak wytłumaczymy, że to nie do końca prawda.

003O dotację z urzędu pracy mogą się starać osoby posiadające status bezrobotnego, czyli zarejestrowane w urzędzie pracy. Oczywiste jest więc, że działający przedsiębiorca nie może złożyć wniosku o dofinansowanie dla funkcjonującego salonu. Istnieje jednak możliwość wnioskowania o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Jest to szansa dla istniejących salonów kosmetycznych i fryzjerskich, które mają w planach zatrudnienie nowego pracownika.

Jak to działa?

Co jakiś czas urzędy pracy na swoich stronach ogłaszają nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Jeśli przedsiębiorca jest zainteresowany zatrudnieniem osoby bezrobotnej zarejestrowanej w urzędzie pracy, może złożyć wniosek i ubiegać się o dofinansowanie na wyposażenie tworzonego w ten sposób stanowiska. Warunkiem jest zobowiązanie do zatrudnienia osoby skierowanej przez urząd pracy w pełnym wymiarze czasu pracy na okres minimum 24 miesięcy. Utrzymanie tych warunków jest niezbędne do otrzymania refundacji.

Kto może się ubiegać o refundację na doposażenie stanowiska?

O refundację kosztów wyposażenia nowego stanowiska mogą się ubiegać zarówno przedsiębiorcy prowadzący salony kosmetyczne jak i salony fryzjerskie. Dość częstym kryterium dodatkowym jest okres prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę, który nie może być krótszy niż 6 miesięcy. Dodatkowe kryteria znajdziemy w regulaminach dotyczących naboru wniosków na stronach urzędów pracy.

O jaką kwotę można się ubiegać?

Zwykle ubiegać się można o kwotę nie większą niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia, zatem kwota ta jest bardzo podobna do sumy, jaką urzędy pracy oferują w przypadku dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Na co można przeznaczyć te środki?

Dofinansowanie można przeznaczyć na środki służące wyposażeniu stanowiska pracy, na którym pracować będzie zatrudniona osoba – kupić w ten sposób możemy więc przede wszystkim niezbędne meble oraz sprzęt kosmetyczny i fryzjerski. Urząd pracy może odmówić refundacji produktów, których zakup nie jest w danej sytuacji uzasadniony. Za pieniądze ze środków z UP możemy więc kupić fotel kosmetyczny, czy urządzenia, ale problemem może być np. kupno mebli do poczekalni, które nie są ściśle powiązane z zatrudnieniem nowej kosmetyczki. Dlatego przed złożeniem wniosku warto realnie podejść do aktualnych potrzeb salonu, by ocenić, czy z tego typu dotacji kupimy to, co jest do salonu niezbędne.

Tags: ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie