Dotacje dla istniejących salonów

Wiele osób dzwoni do nas z pytaniem, czy mogą wnioskować o dofinansowanie z urzędu pracy, jeśli już prowadzą działalność gospodarczą. Teoretycznie odpowiedź brzmi: nie. Dziś jednak wytłumaczymy, że to nie do końca prawda.

003O dotację z urzędu pracy mogą się starać osoby posiadające status bezrobotnego, czyli zarejestrowane w urzędzie pracy. Oczywiste jest więc, że działający przedsiębiorca nie może złożyć wniosku o dofinansowanie dla funkcjonującego salonu. Istnieje jednak możliwość wnioskowania o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Jest to szansa dla istniejących salonów kosmetycznych i fryzjerskich, które mają w planach zatrudnienie nowego pracownika.

Jak to działa?

Co jakiś czas urzędy pracy na swoich stronach ogłaszają nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Jeśli przedsiębiorca jest zainteresowany zatrudnieniem osoby bezrobotnej zarejestrowanej w urzędzie pracy, może złożyć wniosek i ubiegać się o dofinansowanie na wyposażenie tworzonego w ten sposób stanowiska. Warunkiem jest zobowiązanie do zatrudnienia osoby skierowanej przez urząd pracy w pełnym wymiarze czasu pracy na okres minimum 24 miesięcy. Utrzymanie tych warunków jest niezbędne do otrzymania refundacji.

Kto może się ubiegać o refundację na doposażenie stanowiska?

O refundację kosztów wyposażenia nowego stanowiska mogą się ubiegać zarówno przedsiębiorcy prowadzący salony kosmetyczne jak i salony fryzjerskie. Dość częstym kryterium dodatkowym jest okres prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę, który nie może być krótszy niż 6 miesięcy. Dodatkowe kryteria znajdziemy w regulaminach dotyczących naboru wniosków na stronach urzędów pracy.

O jaką kwotę można się ubiegać?

Zwykle ubiegać się można o kwotę nie większą niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia, zatem kwota ta jest bardzo podobna do sumy, jaką urzędy pracy oferują w przypadku dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Na co można przeznaczyć te środki?

Dofinansowanie można przeznaczyć na środki służące wyposażeniu stanowiska pracy, na którym pracować będzie zatrudniona osoba – kupić w ten sposób możemy więc przede wszystkim niezbędne meble oraz sprzęt kosmetyczny i fryzjerski. Urząd pracy może odmówić refundacji produktów, których zakup nie jest w danej sytuacji uzasadniony. Za pieniądze ze środków z UP możemy więc kupić fotel kosmetyczny, czy urządzenia, ale problemem może być np. kupno mebli do poczekalni, które nie są ściśle powiązane z zatrudnieniem nowej kosmetyczki. Dlatego przed złożeniem wniosku warto realnie podejść do aktualnych potrzeb salonu, by ocenić, czy z tego typu dotacji kupimy to, co jest do salonu niezbędne.

Tags: ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
  Bądź na Bieżąco
  Wnioski do Urzędu Pracy
  Chcesz otworzyć własny salon za pieniądze z UP. Zgłoś się do nas ! Pomożemy Ci napisać wniosek. Więcej informacji TU


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie