Dotacje z urzędu pracy: garść faktów, o których możesz nie wiedzieć

Dziś publikujemy zbiór informacji na temat dofinansowania z urzędu pracy, o których możesz nie wiedzieć – zwykle są publikowane w długich regulaminach, które potencjalny beneficjent nie zawsze czyta. Oto kilka uwag, które pomogą Ci podjąć decyzję o finansowaniu biznesu z dotacji.

 1. Salon kosmetyczny nie może być otworzony pod adresem, pod którym funkcjonuje już pokrewna działalność – więc jeśli twój plan zakładał wzięcie dotacji i wydzierżawienie części lokalu od już funkcjonującego salonu, najprawdopodobniej nie będzie to możliwe. Czasem urzędy pracy zgadzają się na to, by gabinet tworzony z dofinansowania funkcjonował pod tym samym adresem co działalność o nieco podobnym profilu – np. studio wizażu może funkcjonować pod jednym dachem z gabinetem podologicznym – trzeba to jednak każdorazowo ustalać z urzędem pracy, by ustrzec się przed rozczarowaniem.

 2. Działalność gospodarczą należy rejestrować dopiero po podpisaniu umowy z urzędem pracy. Oznacza to, że samo listowne poinformowanie wnioskującego o pozytywnym rozpatrzeniu jego wniosku nie obliguje go do zakładania firmy. Rejestracja działalności gospodarczej następuje dopiero po dokonaniu niezbędnych formalności w urzędzie pracy. Jest to niezwykle istotne i w przypadku pomyłki (wcześniejszej rejestracji firmy) może przekreślić szanse na otrzymanie dofinansowania.

 3. Zakładając firmę w oparciu o dofinansowanie z urzędu pracy mamy obowiązek prowadzić ją nieprzerwanie przez 12 miesięcy, regularnie opłacając składki ZUS i regulując zobowiązania skarbowe wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej – to jest jasne chyba dla wszystkich potencjalnych beneficjentów. Rzadziej mówi się o tym, że przez tych 12 miesięcy jesteśmy zobowiązani również do informowania Urzędu Pracy o takich sprawach jak planowana zmiana adresu prowadzonej działalności, czy plan poszerzenia działalności o nowe usługi, jeśli są one określone za pomocą innego kodu PKD.

Na zakończenie artykułu dodamy od siebie, że z Urzędem Pracy jak najbardziej można negocjować istotne dla nas sprawy – więc jeśli dana kwestia nie jest ściśle ustalona przez regulamin wniosku, możemy postarać się o dołączenie aneksu do naszej umowy z urzędem. Przykładowo; jeśli we wniosku wpisaliśmy określone sprzęty, a w chwili otrzymania dofinansowania nie możemy ich zakupić z uwagi na to, że np. zostały wycofane z oferty, istnieje możliwość kupienia w ich miejsce innych urządzeń. Najważniejsze jednak, że do takich zakupów przystępujemy po wyrażeniu na to zgody przez Urząd Pracy i podpisaniu aneksu do umowy – nigdy bez ustaleń i dopełnienia niezbędnych formalności.

Tags:

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
  Bądź na Bieżąco
  Wnioski do Urzędu Pracy
  Chcesz otworzyć własny salon za pieniądze z UP. Zgłoś się do nas ! Pomożemy Ci napisać wniosek. Więcej informacji TU


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie