Dotacje z urzędu pracy: garść faktów, o których możesz nie wiedzieć

Dziś publikujemy zbiór informacji na temat dofinansowania z urzędu pracy, o których możesz nie wiedzieć – zwykle są publikowane w długich regulaminach, które potencjalny beneficjent nie zawsze czyta. Oto kilka uwag, które pomogą Ci podjąć decyzję o finansowaniu biznesu z dotacji.

 1. Salon kosmetyczny nie może być otworzony pod adresem, pod którym funkcjonuje już pokrewna działalność – więc jeśli twój plan zakładał wzięcie dotacji i wydzierżawienie części lokalu od już funkcjonującego salonu, najprawdopodobniej nie będzie to możliwe. Czasem urzędy pracy zgadzają się na to, by gabinet tworzony z dofinansowania funkcjonował pod tym samym adresem co działalność o nieco podobnym profilu – np. studio wizażu może funkcjonować pod jednym dachem z gabinetem podologicznym – trzeba to jednak każdorazowo ustalać z urzędem pracy, by ustrzec się przed rozczarowaniem.

 2. Działalność gospodarczą należy rejestrować dopiero po podpisaniu umowy z urzędem pracy. Oznacza to, że samo listowne poinformowanie wnioskującego o pozytywnym rozpatrzeniu jego wniosku nie obliguje go do zakładania firmy. Rejestracja działalności gospodarczej następuje dopiero po dokonaniu niezbędnych formalności w urzędzie pracy. Jest to niezwykle istotne i w przypadku pomyłki (wcześniejszej rejestracji firmy) może przekreślić szanse na otrzymanie dofinansowania.

 3. Zakładając firmę w oparciu o dofinansowanie z urzędu pracy mamy obowiązek prowadzić ją nieprzerwanie przez 12 miesięcy, regularnie opłacając składki ZUS i regulując zobowiązania skarbowe wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej – to jest jasne chyba dla wszystkich potencjalnych beneficjentów. Rzadziej mówi się o tym, że przez tych 12 miesięcy jesteśmy zobowiązani również do informowania Urzędu Pracy o takich sprawach jak planowana zmiana adresu prowadzonej działalności, czy plan poszerzenia działalności o nowe usługi, jeśli są one określone za pomocą innego kodu PKD.

Na zakończenie artykułu dodamy od siebie, że z Urzędem Pracy jak najbardziej można negocjować istotne dla nas sprawy – więc jeśli dana kwestia nie jest ściśle ustalona przez regulamin wniosku, możemy postarać się o dołączenie aneksu do naszej umowy z urzędem. Przykładowo; jeśli we wniosku wpisaliśmy określone sprzęty, a w chwili otrzymania dofinansowania nie możemy ich zakupić z uwagi na to, że np. zostały wycofane z oferty, istnieje możliwość kupienia w ich miejsce innych urządzeń. Najważniejsze jednak, że do takich zakupów przystępujemy po wyrażeniu na to zgody przez Urząd Pracy i podpisaniu aneksu do umowy – nigdy bez ustaleń i dopełnienia niezbędnych formalności.

Tags:

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie