Salon fryzjerski – na czym nie warto oszczędzać?

Start pierwszego salonu fryzjerskiego wiąże się zwykle z ograniczonym budżetem. Wiadomo, że każda fryzjerka chciałaby, aby jej gabinet był perfekcyjny, jednak niewystarczające środki mogą powodować, że czasem trzeba iść na ustępstwa. Podpowiemy, na jakich rzeczach można oszczędzić trochę pieniędzy oraz na które produkty lepiej nie żałować środków.

Dobre meble nie muszą być drogie

Obecnie oferta mebli fryzjerskich jest bardzo obszerna. Meble polskiej produkcji są zwykle droższe od mebli importowanych i wiele osób jest zdania, że krajowe produkty charakteryzują się najwyższą trwałością. Polscy producenci starają się docierać ze swoimi meblami również do fryzjerów mających mniejszy budżet. Powstają zatem kolekcje ekspresowe, w których koszt fotela fryzjerskiego to często 800-1000 zł, a cena myjni jest niższa niż 2000 zł. Polski produkt potrafi więc czasem zdeklasować ten importowany także pod kątem swej ceny. Jeśli chodzi zatem o meble, naszym zdaniem bez problemu można wyposażyć swój salon tanio i dobrze. Za przykład niech posłuży znakomita kolekcja mebli Caro marki Panda Trzebnica – zestaw składający się z 2 foteli, 1 myjni i 1 dwustronnej konsolety to 4557,32 zł.

Poczekalnia to wizytówka salonu

Wiele fryzjerek popełnia błąd próbując oszczędzić na wystroju poczekalni. Najczęściej popełnianym błędem jest wyposażanie poczekalni czy też stanowiska recepcyjnego w meble do tego nieprzeznaczone. Salon fryzjerski jest miejscem, w którym panują specyficzne warunki (np. duże różnice temperatur wynikające z działania urządzeń, meble są narażone na kontakt z farbą, ponadto są intensywnie użytkowane ze względu na ciągłą rotację ludzi), stąd meble nieprzeznaczone do salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego mogą tu nie zdać egzaminu. Meblem, który w poczekalni jest najmocniej eksploatowany jest kanapa. Sofy i poczekalnie fryzjerskie są wykonane z mocnego, wytrzymałego skaju, co nie zawsze można powiedzieć o zwykłych sofach biurowych, które charakteryzują się często cieńszym skajem. Warto więc porównać kilka produktów przed dokonaniem zakupu, by ocenić, czy za niższą ceną nie idzie też niższa jakość.

foxDobry sprzęt fryzjerski to podstawa

Odpowiednie urządzenia fryzjerskie znacznie podnoszą wygodę i jakość pracy fryzjera. Nie warto oszczędzać na takich urządzeniach jak suszarki, maszynki czy lokówki. Są to sprzęty, których intensywnie używa każdy fryzjer, więc długa żywotność silników, a także duża moc stanowią podstawę do tego, by zabiegi trwały możliwie krótko, a sam sprzęt służył w salonie jak najdłużej. Wybierając urządzenia fryzjerskie kierujmy się więc zaufaniem do marki. Nie bez znaczenia jest pochodzenie produktów – ciągła pogoń za klientem powoduje oczywiście stałe obniżanie cen w wielu hurtowniach. Ostrożnie jednak podchodźmy do sytuacji, w których cena produktu jest zdecydowanie niższa od rynkowej – w takiej sytuacji warto zapytać sprzedawcę o pochodzenie towaru oraz jego gwarancję (w ten sposób unikniemy sytuacji, w której uszkodzoną suszarkę sklep będzie odsyłał do serwisu w Azji). Wybierajmy więc sprawdzonych dostawców, którzy sprowadzają sprzęt z wiarygodnych źródeł.

Dodaj komentarz