Stażysta w salonie kosmetycznym – praktyczne informacje

Wbrew pozorom znalezienie dobrego pracownika wcale nie musi być łatwe – a w salonie bardzo ważne jest to, by obsada była w miarę stała. Klientki przyzwyczajają się do ulubionej specjalistki, a częste zmiany w kadrze nie świadczą dobrze o salonie i nie wzbudzają zaufania. Jest jeszcze jeden ważny aspekt: szkolenia i nasz własny czas, poświęcony na przekazanie pracownikowi wymaganej przez nas wiedzy – chociażby na temat sprzętu i szczególnych zabiegów z oferty. Gdy wyszkolimy pracownika i wreszcie możemy go dopuścić do naszych klientek, chcielibyśmy, by ta osoba wiązała z naszym salonem swoją przyszłość. Atrakcyjnym sposobem na szukanie dobrego pracownika może być podjęcie decyzji o chęci przyjęcia stażysty. Podczas stażu wybrana przez nas osoba ma szansę zdobyć doświadczenie zawodowe, a jeśli się sprawdzi – po odbytym stażu możemy zatrudnić ją z tym większym entuzjazmem, że oto mamy już sprawdzonego, dobrze przeszkolonego pracownika. Jak zatem działa staż i jakie są jego zalety dla potencjalnego pracodawcy?

Kto może być stażystą?

Stażystą może być osoba posiadająca status bezrobotnej (zarejestrowana w Urzędzie Pracy), która nie przekroczyła 25. roku życia (bądź przed 27. – ale to w przypadku, gdy od zakończenia nauki w szkole nie minęło jeszcze 12 miesięcy) i nie ma doświadczenia zawodowego. Z punktu widzenia salonu kosmetycznego jest to bardzo atrakcyjna perspektywa, bo można przyjąć na staż osobę, która ma już potrzebne wykształcenie, ale nie posiada jeszcze doświadczenia w pracy.

Najważniejsze informacje o stażu

Staż może trwać od 3 do 12 miesięcy. Aby wyrazić chęć przyjęcia osoby na staż, należy złożyć stosowny wniosek we właściwym Urzędzie Pracy. Ważne jest to, że to osoba przyjmująca na staż decyduje, którym z kandydatów przysłanych przez Urząd jest zainteresowana. Jeśli w umowie nie jest napisane inaczej, wówczas po odbytym stażu nie mamy obowiązku zatrudniać stażysty. Istotne jest to, że stażysta podczas odbywania stażu nadal pozostaje osobą bezrobotną – podstawą do odbycia stażu jest tu umowa ze starostą. Właściciel zakładu, w którym stażysta odbywa swój staż nie wypłaca mu wynagrodzenia – stażyście przysługuje natomiast tzw. stypendium stażowe, które wypłaca Urząd Pracy.

Dlaczego warto decydować się na przyjęcie stażysty?

Niewątpliwie jest to bardzo dobry sposób na zaznajomienie się z umiejętnościami potencjalnego pracownika, wpojenie mu potrzebnej wiedzy, a także sprawdzenie, jak radzi sobie na danym stanowisku, na długo przed tym, zanim podpiszemy z nim umowę o pracę. Po tych kilku, czy kilkunastu miesiącach, gdy stażysta został już przeszkolony, a jego kompetencje sprawdzone w praktyce, dużo łatwiej jest podjąć właściwą decyzję o zatrudnieniu.

Tags: , , , ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  4 komentarze to “Stażysta w salonie kosmetycznym – praktyczne informacje”

   4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  1. Magdalena napisał/a::

   Szukam jakiegoś salonu gdzie mogła bym nabyć staż z kosmetologii

  2. 4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  3. marzena napisał/a::

   szkoda ze salony kosmetyczne leja na to czy ktos potrzebuje startu na poczatek czyli stazu i nie chca brac stazystow !!! dyskryminacja kiedys wszyscy musieli zazac prawda al pozniej juz sie z tym nie licza

  4. 4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  5. Marta napisał/a::

   Dokładnie tak , jak mamy zdobyć prace jak nie mamy żadnego doświadczenia … ?! dziwi mnie to że tak mało salonów chce przyjąć stażystów :/

  6. 4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  7. Anna Pietrasik napisał/a::

   Problem raczej jest w tym,że Urzędy Pracy mają ograniczony budżet jeśli chodzi o stażystów – często zakłady pracy składają podania o zatrudnienie stażysty,ale otrzymują odpowiedź odmowną.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie