Lampa lupa w salonie kosmetycznym

Jednym z pierwszych zakupów na liście nowego salonu urody jest lampa lupa. To urządzenie jest jednym z najmocniej eksploatowanych sprzętów w gabinecie, dlatego warto, by było dobrej jakości. Dziś doradzamy jakie kryteria brać pod uwagę przy zakupie lampy.

Podstawowym kryterium dla kupującego jest zwykle to, czy lampa jest na statywie, czy mocowana do blatu. Większe salony zwykle wybierają lampy wyposażone w statyw na kółkach (np. lampę lupę S5), dzięki czemu lampę można łatwo przemieszczać i nie wymaga ona dodatkowego mocowania. Mniejsze salony, gdzie lampa lupa ma swoje stałe miejsce, chętnie korzystają z lamp na imadełku mocowanym do blatu biurka (np. lampa lupa 6018). Jest to rozwiązanie wygodne dla tych gabinetów, gdzie lampy nie będziemy często przenosić. Dla kosmetyczek mobilnych najlepsze jest rozwiązanie w postaci małej lampy wolnostojącej, która kształtem przypomina zwykłą lampkę biurkową. Dzięki temu jest bardzo poręczna i łatwa w transporcie.

Innym ważnym kryterium jest źródło światła. Tańsze lampy mają zwykle wmontowaną tradycyjną świetlówkę, natomiast droższe posiadają energooszczędne i długowieczne oświetlenie LED (jak np. lampa lupa 6015 LED). Tak naprawdę wybór spośród tych dwóch typów oświetlenia jest kwestią bardzo indywidualną – spotykamy kosmetyczki, które szukają lamp wyłącznie z oświetleniem LED, jak i takie, dla których decydujące jest to, aby lampa była wyposażona w świetlówkę tradycyjną. Kupując lampę warto upewnić się u sprzedawcy, czy posiada do niej odpowiednie żarówki. Dzięki temu dowiemy się, czy za jakiś czas będziemy mogli dokupić do lampy odpowiednie źródło światła.

Istotną sprawą jest też ilość dioptrii. Najpopularniejsze lampy posiadają szkło o powiększeniu 5dpi, ale można też nabyć lampy posiadające 3dpi lub 8dpi. Bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w lampach jest szkło 5dpi wyposażone dodatkowo w małą lupę 8dpi (np. lampa lupa H6001L). Takie lampy są bardzo chętnie wybierane przez kosmetyczki.

Niemniej ważna jest konstrukcja samej lampy i sposób jej regulacji. Tańsze lampy korzystają zwykle z systemu sprężynowego, który jest widoczny na zewnątrz obudowy. W nowszych, droższych modelach system regulacji ramienia lampy jest wewnątrz obudowy, dzięki czemu nie jest on widoczny podczas pracy (np. lampa Delux LED). Wpływa to na walory estetyczne produktu.

Naszym zdaniem lampa lupa to produkt, na którym nie warto oszczędzać – nie musimy od razu kupować najdroższej lampy w sklepie, ale zdecydowanie lepiej wybrać produkt ze średniej półki cenowej, który jest wykonany solidniej i po prostu dłużej nam posłuży. Jeśli macie problem z wyborem odpowiedniej lampy do swojego salonu, poproście naszego konsultanta o pomoc – mail: kontakt@meblotek.pl – zapewnimy Wam profesjonalne doradztwo.

Dodaj komentarz