Z cyklu “Wnętrza salonu”: kontrasty i elegancja – salon Abacosun w Gdańsku

Kilka tygodni temu zapowiadałem cykl notek poświęconych wystrojowi wnętrz salonów. Dzisiejsza notka poświęcona będzie salonowi Abacosun w Gdańsku, który, prócz kosmetyki zajmuje się również fryzjerstwem. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to miejsce urządzone w sposób elegancki i wysmakowany, ale wszystko jest rozplanowane praktycznie i z rozmysłem. Stosunkowo duża przestrzeń została zagospodarowana w taki sposób, by spełniała kilka funkcji, ale o tym w dalszej części notki.

Image Hosted by ImageShack.us

Jest kilka trendów w wystroju wnętrz gabinetów kosmetycznych, które – choć odmienne, spotykamy dosyć często. Są związane z konkretnymi koncepcjami, np. głębokie, ciepłe kolory ścian, drewniane dodatki, często w stylu nieco orientalnym kojarzą się z salonami o ofercie zorientowanej na klienta oczekującego relaksu – gdzie wykonuje się całą gamę masaży i zabiegów z udziałem aromaterapii. Innym typem jest wnętrze klasyczne, gdzie dominują jasne barwy, czasem kontrastujące z prostymi, a zarazem wyrafinowanymi akcentami w ciemniejszych barwach. Tak właśnie kojarzy mi się powyższy salon z Gdańska. Styl wydaje się trochę śródziemnomorski, wnętrze jest jasne więc nie wymaga szczególnych kombinacji oświetleniowych. Jasna jest również podłoga i meble, co sprawia dobre wrażenie prostoty i czystości. Nie jest to z resztą tylko wrażenie – widać, że całość została zaplanowana z myślą o łatwym utrzymaniu higieny – meble o gładkiej powierzchni i podłoga wyłożona kafelkami zdecydowanie temu sprzyjają.

Ta jedna spora sala została zaplanowana w taki sposób, by móc spełniać kilka zadań. Pod ścianą ustawione zostały dwa stanowiska fryzjerskie, wyposażone w ciemne fotele i stylowe lustra, natomiast w centrum wygospodarowano przestrzeń dla oczekujących klientów. Nie zabrakło wygodnych mebli (ciemne obicia rewelacyjnie komponują się z jasnym wystrojem – niczym czarne, gładkie kamienie na piaszczystej plaży – wiem wiem, ponosi mnie). Czekające na swoją kolej osoby mogą poprzeglądać sobie czasopisma spod stołu o szklanym blacie, lub zainteresować się ulotkami. Warto zwrócić uwagę, że salon postawił na eksponowanie swojego logo i maksymalnie wykorzystał możliwości z tym związane. Ulotki znajdziemy również w części recepcyjnej (prawa strona zdjęcia), gdzie uwagę zwraca lada o oryginalnej fakturze kamiennej mozaiki. Odrobinę za nią widać jeszcze stanowisko kosmetyczne, natomiast pod ścianą naprzeciw okien świetnie się prezentuje potężna gablota z kosmetykami. W ten sposób klient może zapoznać się z preparatami, na których pracuje się w salonie, przy okazji może coś kupi (na niższych półkach rzucają się w oczy kolorowe opakowania serii Body Line do domowego użytku).

Salon Abacosun łączy w sobie funkcjonalną estetykę z tym, co dobre w klasycznych, stonowanych stylizacjach. Z jednej strony łagodne, miękkie ślady fal na “piaszczystych” ścianach, z drugiej surowe i proste fotele o błyszczącej fakturze i współgrający z nimi stół – kontrasty w najlepszym wydaniu, gdzie jedno czyni drugie bardziej interesującym. Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że wnętrze jest łatwe do czyszczenia i przygotowane do efektywnego funkcjonowania zarówno jako miejsce ze stanowiskami do pracy, jak kącikiem dla gości i małą recepcją. Umożliwia również większą rozpoznawalnośc marki poprzez wyeksponowanie szafy z kosmetykami, charakterystycznego logo, jak i poprzez umiejętne rozmieszczenie artykułów firmowych (ulotki, wizytówki etc.). Słowem – świetnie urządzone wnętrze, w którym klient ma okazję nie tylko poddać się zabiegom, czy zmienić fryzurę, ale również po prostu się odprężyć.

Tags: , ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie