Kasa fiskalna w gabinecie

W 2015 roku wprowadzono w Polsce zmiany w zakresie obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Sprawdźmy co to oznacza dla nowych salonów kosmetycznych i fryzjerskich, które dopiero planują swój start.

Jeszcze w 2014 roku kosmetyczki i fryzjerki miały obowiązek zakupu kasy fiskalnej i rejestrowania za jej pomocą wszystkich transakcji dopiero po przekroczeniu 20 tys. zł przychodu w danym roku podatkowym. Od 2015 roku weszły nowe przepisy na mocy których salony fryzjerskie i kosmetyczne nie mogą korzystać już z tej ulgi.

Salon fryzjerski lub kosmetyczny, który ma zaplanowane otwarcie w 2016 roku, musi zatem zainstalować u siebie kasę fiskalną niezależnie od osiąganego przychodu. Obowiązek instalacji kasy powstaje w terminie do 2 miesięcy, które następują po miesiącu, w którym salon rozpoczął swoją działalność. Oznacza to, że jeśli salon rozpoczyna swoje działanie 1 stycznia 2016r., obowiązek instalacji kasy powstanie dopiero od 1 kwietnia tego samego roku.

Warto nadmienić, że kupując kasę fiskalną możemy ubiegać się o zwrot części kwoty przeznaczonej na jej zakup (ulga może objąć 90% wartości kasy, jednak nie więcej niż 700 zł). Chęć skorzystania z tej ulgi trzeba zgłosić do naczelnika właściwego urzędu skarbowego jeszcze przed rozpoczęciem ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy. W tym celu trzeba zachować dowód zakupu kasy fiskalnej, jak również wywiązać się z obowiązku zakupu kasy w obowiązującym podatnika terminie. Kasę należy zafiskalizować, a następnie zgłosić ten fakt do naczelnika US nie później niż w 7 dni od dnia fiskalizacji.

Tags:

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
  Bądź na Bieżąco
  Wnioski do Urzędu Pracy
  Chcesz otworzyć własny salon za pieniądze z UP. Zgłoś się do nas ! Pomożemy Ci napisać wniosek. Więcej informacji TU


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie