Kasa fiskalna w gabinecie

W 2015 roku wprowadzono w Polsce zmiany w zakresie obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Sprawdźmy co to oznacza dla nowych salonów kosmetycznych i fryzjerskich, które dopiero planują swój start.

Jeszcze w 2014 roku kosmetyczki i fryzjerki miały obowiązek zakupu kasy fiskalnej i rejestrowania za jej pomocą wszystkich transakcji dopiero po przekroczeniu 20 tys. zł przychodu w danym roku podatkowym. Od 2015 roku weszły nowe przepisy na mocy których salony fryzjerskie i kosmetyczne nie mogą korzystać już z tej ulgi.

Salon fryzjerski lub kosmetyczny, który ma zaplanowane otwarcie w 2016 roku, musi zatem zainstalować u siebie kasę fiskalną niezależnie od osiąganego przychodu. Obowiązek instalacji kasy powstaje w terminie do 2 miesięcy, które następują po miesiącu, w którym salon rozpoczął swoją działalność. Oznacza to, że jeśli salon rozpoczyna swoje działanie 1 stycznia 2016r., obowiązek instalacji kasy powstanie dopiero od 1 kwietnia tego samego roku.

Warto nadmienić, że kupując kasę fiskalną możemy ubiegać się o zwrot części kwoty przeznaczonej na jej zakup (ulga może objąć 90% wartości kasy, jednak nie więcej niż 700 zł). Chęć skorzystania z tej ulgi trzeba zgłosić do naczelnika właściwego urzędu skarbowego jeszcze przed rozpoczęciem ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy. W tym celu trzeba zachować dowód zakupu kasy fiskalnej, jak również wywiązać się z obowiązku zakupu kasy w obowiązującym podatnika terminie. Kasę należy zafiskalizować, a następnie zgłosić ten fakt do naczelnika US nie później niż w 7 dni od dnia fiskalizacji.

Tags:

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie