Z cyklu “Wnętrza salonu”: Wanilia i kiwi w gabinecie kosmetycznym

Nadeszła pora, by przedstawić Wam, drodzy czytelnicy, kolejną ciekawą aranżację. Dotychczas odwiedziliśmy salony o rozmaitej aranżacji i kolorystyce, stwarzające indywidualną i unikalną atmosferę. Były gabinety pastelowe i przestronne, były też salony o zdecydowanych barwach, ciepłej i przytulnej otoczce. Dziś pokażę Wam, jak elegancko i świeżo wyglądać może połączenie odcieni kiwi i wanilii i po raz kolejny udowodnię, że jeden motyw przewodni w całym salonie stwarza wrażenie dopracowanej estetyki. A wszystko to na przykładzie Studia Wizerunku Prestiż, położonego w Legnicy.

studioprestiz

Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać do tego, jak ważne jest posiadanie w salonie miejsca, w którym klientka mogłaby usiąść, poczekać na zabieg, zapoznać się z cennikiem i zastanowić się, czy jest to odpowiednie miejsce dla niej. W tym salonie klientka jest przyjmowana w najlepszym stylu. Został tu zastosowany ciekawy kontrast: naturalne meble, najprawdopodobniej bambusowe, połączono z poduszkami o śliskiej fakturze drukowanej w roślinny ornament. Tego rodzaju komplety (stolik + fotele) kojarzą się głównie z ogrodami i tarasami, poduszki zaś – z sypialnią, bądź salonem. Tutaj w bardzo udany sposób został skomponowany zestaw mający charakter wypoczynkowy, który przy tym jest niezwykle elegancki i reprezentatywny. Całość dopełnia bardzo dobrze dopasowany wzór w tle. W ostatnich latach bardzo popularne w branży beauty&spa są wszelkie fototapety, żaluzje, parawany z kwiatowymi motywami. Umiejętnie użyte wypełniają pustkę w pomieszczeniu, jednocześnie nie stwarzając przytłaczającego wrażenia małej przestrzeni.

studioprestiz2Idealne stanowisko do pracy na dłoniach i paznokciach powinno być zarazem estetyczne i higieniczne, urządzone funkcjonalnie i z pomysłem – tak, aby kosmetyczka mogła precyzyjnie wykonywać zabiegi, a klientka miała czym się zająć w ich trakcie. Dobrym przykładem na zaadaptowanie kącika manicure jest gabinet na powyższym zdjęciu. Po raz kolejny mamy tu delikatne kolory, pastelowe ściany i fotel w kolorze wanilii. Panele, w tym samym kolorze co w poprzednim pomieszczeniu, pomagają rozświetlić gabinet i optycznie go powiększyć. Jasny kolor sprawdza się tu idealnie, zwłaszcza, że przez okno wpada mało światła, a sam pokój jest niewielki. Stolik ze szklanym blatem to bardzo fajne rozwiązanie – jest łatwy w czyszczeniu, a półka pod przezroczystym blatem pozwala na umieszczenie tam ulotek i gazet. Klientka może zapoznać się z ich treścią nawet wówczas, gdy będzie miała zajęte obie ręce. Ostatnim ważnym elementem jest telewizor – w tym przypadku plazmowy, wyposażony w telewizję cyfrową. Podczas zabiegu klientka może więc obejrzeć ciekawy program, ale równie dobrze moglibyśmy pokazać jej prezentacje ze zdobieniami pracownic salonu.

studioprestiz4Kontynuację dotychczasowego klimatu odnajdujemy w gabinecie kosmetycznym. Tutaj znów podziwiać możemy połączenie kiwi i wanilii, świetnie komponujące się z jasnym drewnem stolika i paneli. Kontrastem – ponownie świetnie dopasowanym – są proste, ciemnobrązowe meble – części tego zestawu zostały użyte również w gabinecie manicure i w kąciku dla klientek. Gabinet jest dobrze oświetlony, a pastelowe kolory dodatkowo rozjaśniają przestrzeń, wprowadzając miękki i lekki nastrój. Warto zauważyć, że mimo iż jedynymi typowo kosmetycznymi elementem na tym obrazku są fotel i taboret, całe wnętrze sprawia wrażenie czystości i higieny. Przy tym jest bardzo harmonijne, cel więc został osiągnięty. Na ścianie wyeksponowane zostały dyplomy i certyfikaty – to bardzo dobry sposob na zyskanie zaufania klientek i szansa na poinformowanie gości o sukcesach, jakie odnosi gabinet i jego pracownicy. Gabinet jest urządzony z umiarem i prostotą, nie ma zbędnych bibelotów, a mimo to pomieszczenie jest pogodne i przytulne. Dobra gra kolorów zdała egzamin, a całość wystroju stanowi niematerialny dyplom doskonałego wyczucia, co niewątpliwie docenią nawet najbardziej wymagające klientki.

Studio Wizerunku PRESTIŻ

ADRES:
ul. Grunwaldzka 28/6

59-220 Legnica

(076) 744 99 18

0886 54 44 66
studio-prestiz@wp.pl

http://www.studio-prestiz.yoyo.pl/

Dodaj komentarz