Z cyklu “Wnętrza salonu”: Wanilia i kiwi w gabinecie kosmetycznym

Nadeszła pora, by przedstawić Wam, drodzy czytelnicy, kolejną ciekawą aranżację. Dotychczas odwiedziliśmy salony o rozmaitej aranżacji i kolorystyce, stwarzające indywidualną i unikalną atmosferę. Były gabinety pastelowe i przestronne, były też salony o zdecydowanych barwach, ciepłej i przytulnej otoczce. Dziś pokażę Wam, jak elegancko i świeżo wyglądać może połączenie odcieni kiwi i wanilii i po raz kolejny udowodnię, że jeden motyw przewodni w całym salonie stwarza wrażenie dopracowanej estetyki. A wszystko to na przykładzie Studia Wizerunku Prestiż, położonego w Legnicy.

studioprestiz

Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać do tego, jak ważne jest posiadanie w salonie miejsca, w którym klientka mogłaby usiąść, poczekać na zabieg, zapoznać się z cennikiem i zastanowić się, czy jest to odpowiednie miejsce dla niej. W tym salonie klientka jest przyjmowana w najlepszym stylu. Został tu zastosowany ciekawy kontrast: naturalne meble, najprawdopodobniej bambusowe, połączono z poduszkami o śliskiej fakturze drukowanej w roślinny ornament. Tego rodzaju komplety (stolik + fotele) kojarzą się głównie z ogrodami i tarasami, poduszki zaś – z sypialnią, bądź salonem. Tutaj w bardzo udany sposób został skomponowany zestaw mający charakter wypoczynkowy, który przy tym jest niezwykle elegancki i reprezentatywny. Całość dopełnia bardzo dobrze dopasowany wzór w tle. W ostatnich latach bardzo popularne w branży beauty&spa są wszelkie fototapety, żaluzje, parawany z kwiatowymi motywami. Umiejętnie użyte wypełniają pustkę w pomieszczeniu, jednocześnie nie stwarzając przytłaczającego wrażenia małej przestrzeni.

studioprestiz2Idealne stanowisko do pracy na dłoniach i paznokciach powinno być zarazem estetyczne i higieniczne, urządzone funkcjonalnie i z pomysłem – tak, aby kosmetyczka mogła precyzyjnie wykonywać zabiegi, a klientka miała czym się zająć w ich trakcie. Dobrym przykładem na zaadaptowanie kącika manicure jest gabinet na powyższym zdjęciu. Po raz kolejny mamy tu delikatne kolory, pastelowe ściany i fotel w kolorze wanilii. Panele, w tym samym kolorze co w poprzednim pomieszczeniu, pomagają rozświetlić gabinet i optycznie go powiększyć. Jasny kolor sprawdza się tu idealnie, zwłaszcza, że przez okno wpada mało światła, a sam pokój jest niewielki. Stolik ze szklanym blatem to bardzo fajne rozwiązanie – jest łatwy w czyszczeniu, a półka pod przezroczystym blatem pozwala na umieszczenie tam ulotek i gazet. Klientka może zapoznać się z ich treścią nawet wówczas, gdy będzie miała zajęte obie ręce. Ostatnim ważnym elementem jest telewizor – w tym przypadku plazmowy, wyposażony w telewizję cyfrową. Podczas zabiegu klientka może więc obejrzeć ciekawy program, ale równie dobrze moglibyśmy pokazać jej prezentacje ze zdobieniami pracownic salonu.

studioprestiz4Kontynuację dotychczasowego klimatu odnajdujemy w gabinecie kosmetycznym. Tutaj znów podziwiać możemy połączenie kiwi i wanilii, świetnie komponujące się z jasnym drewnem stolika i paneli. Kontrastem – ponownie świetnie dopasowanym – są proste, ciemnobrązowe meble – części tego zestawu zostały użyte również w gabinecie manicure i w kąciku dla klientek. Gabinet jest dobrze oświetlony, a pastelowe kolory dodatkowo rozjaśniają przestrzeń, wprowadzając miękki i lekki nastrój. Warto zauważyć, że mimo iż jedynymi typowo kosmetycznymi elementem na tym obrazku są fotel i taboret, całe wnętrze sprawia wrażenie czystości i higieny. Przy tym jest bardzo harmonijne, cel więc został osiągnięty. Na ścianie wyeksponowane zostały dyplomy i certyfikaty – to bardzo dobry sposob na zyskanie zaufania klientek i szansa na poinformowanie gości o sukcesach, jakie odnosi gabinet i jego pracownicy. Gabinet jest urządzony z umiarem i prostotą, nie ma zbędnych bibelotów, a mimo to pomieszczenie jest pogodne i przytulne. Dobra gra kolorów zdała egzamin, a całość wystroju stanowi niematerialny dyplom doskonałego wyczucia, co niewątpliwie docenią nawet najbardziej wymagające klientki.

Studio Wizerunku PRESTIŻ

ADRES:
ul. Grunwaldzka 28/6

59-220 Legnica

(076) 744 99 18

0886 54 44 66
studio-prestiz@wp.pl

http://www.studio-prestiz.yoyo.pl/

Tags: , ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie