Urządzenie IPL – co warto wiedzieć przed zakupem?

Duża konkurencja na rynku kosmetycznym powoduje, że salony rywalizują o klienta nie tylko poprzez promocje, jakość obsługi czy programy lojalnościowe, ale także poprzez poszerzanie usług. Jedną z usług, które znacznie mogą podnieść prestiż salonu i zainteresować klientki jest urządzenie do IPL. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zadać sprzedawcy kilka podstawowych pytań.

 1. Jaki jest okres gwarancji na urządzenie?

  Najczęściej okres gwarancji wynosi 2 lata, jednak można spotkać firmy, które udzielają na swoje urządzenia jedynie 1 rok gwarancji. Część producentów oferuje natomiast aż 3 lata gwarancji. Ze względu na tak duże różnice warto się upewnić jak jest w przypadku urządzenia IPL, które chcemy kupić.

 2. Czy w cenie urządzenia do IPL jest już szkolenie?

  Cena podana w katalogu, na stronie sklepu czy hurtowni dość często dotyczy samego urządzenia z podstawowym wyposażeniem. Warto się dowiedzieć, czy kupując sprzęt  kosmetyczny dostaniemy do niego szkolenie gratis. Jeśli tak to gdzie odbędzie się szkolenie – w siedzibie sprzedawcy czy z dojazdem do klienta? Czy zostanie poparte odpowiednim certyfikatem? W niektórych firmach koszt szkolenia może wynieść dodatkowo nawet 1000 zł, dlatego przed zakupem należy się upewnić za co dokładnie płacimy.

 3. Jakie komponenty znajdują się w zestawie?

  Bardzo istotne pytanie. Niektóre urządzenia kosmetyczne kuszą w opisach dodatkową opcją bipolarnych fal radiowych. Dlatego ważne jest, by zorientować się, czy głowica do urządzenia RF jest na pewno w zestawie, a jeśli jej nie ma – ile kosztuje. Część sprzedawców oferuje w takim przypadku głowicę 2w1 (do IPL i RF jednocześnie), część daje w zestawie dwie głowice. Niektórym do dodatkowej głowicy trzeba dopłacić. Zdecydowanie lepiej więc, aby przed zakupem dowiedzieć się, jak jest w przypadku wybranego przez nas sprzętu.

  Jeśli myślisz nad zakupem urządzenia do IPL, ale nie wiesz, który model oferuje najwięcej możliwości w najlepszej cenie, skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy:
  zamowienia@eversun.pl lub tel. 513 358 867.

Dodaj komentarz