Ile wynosi dotacja z urzędu pracy?

Wiele kosmetyczek, które chciałyby otworzyć własny salon kosmetyczny zastanawia się nad tym, czy da się urządzić mały gabinet bazując na funduszach unijnych. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy można otworzyć salon z dotacji z urzędu pracy.

salon zestawIle więc wynosi dofinansowanie, które można uzyskać w UP? Zwyczajowo jest to 6-krotność średniego wynagrodzenia brutto za ostatni kwartał – w tej chwili maksymalne dofinansowanie z urzędu pracy powinno wynosić zatem ok. 23 600 zł. Wiele urządów podaje jednak inne kwoty – najczęściej są to sumy 18 000 zł lub 20 000 zł. Za te pieniądze jak najbardziej da się kompleksowo wyposażyć niewielki gabinet kosmetyczny, w którym pracować będą 1-2 osoby.

Trzeba jednak nadmienić, że nie sposób otworzyć własny salon bazując jedynie na funduszach unijnych. Naszym zdaniem trzeba mieć ponadto przynajmniej kilka tys. zł oszczędności, z których pokryjemy te wydatki, których nie można sfinansować z dotacji (czyli np. koszty transportu, ZUS, czynsz i media za pierwszych kilka miesięcy prowadzenia salonu).

Zwykle mija bowiem kilka miesięcy, nim nowy salon zaistnieje na stałe w świadomości klientek i zacznie generować zyski. Do tego czasu musimy skrupulatnie uiszczać wszystkie opłaty związane z prowadzeniem działalności. W umowie z urzędem pracy zawsze istnieje zapis, że warunkiem otrzymania dotacji jest prowadzenie biznesu przez co najmniej 12 miesięcy. Od chwili otrzymania dotacji aż przez rok nie możemy zatem zamknąć ani zawiesić prowadzenia firmy. Salon stacjonarny bez względu na to, czy osiąga dochód, czy nie, będzie generował stałe koszty (opłata za lokal i media, ZUS). W przypadku kosmetyczek mobilnych te koszty są mniejsze (nie uwzględniają bowiem czynszu, gdyż firma jest zwykle zarejestrowana na miejsce zamieszkania). Niemniej jednak przez rok prowadzenia działalności musimy regularnie płacić składki na ubezpieczenie, co przy tzw. „małym” ZUS-ie daje kwotę prawie 6000 zł rocznie. Warto choć część tej kwoty odłożyć sobie jeszcze przed rozpoczęciem działalności, by później spokojnie realizować założenia sprzedażowe z biznesplanu.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupieniem sprzętu kosmetycznego odwiedź stronę naszej internetowej hurtowni fryzjersko-kosmetycznej EVERSUN.

Tags:

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie