Zakupy z dotacji a mobilna kosmetyka

Wiele osób, które chcą otworzyć mobilny gabinet kosmetyczny pyta nas, jakie zakupy w ich przypadku będzie można sfinansować z dotacji z Urzędu Pracy. Dziś odpowiadamy na to pytanie.

Dotacje z Urzędu Pracy przeznaczone są przede wszystkim na zakup środków trwałych (np. mebli i urządzeń), jak również surowców (np. kosmetyków). W wielu przypadkach część kwoty możemy przeznaczyć na zakup niezbędnego oprogramowania, reklamę, czy pokrycie kosztów konsultacji i doradztwa. Skupmy się jednak na najistotniejszej części zakupów finansowanych z dotacji, czyli na środkach trwałych. O ile sytuacja gabinetu stacjonarnego jest jasna, o tyle kosmetyczka mobilna często ma wątpliwości, czy w jej przypadku zakup niektórych mebli kosmetycznych zostanie uwzględniony jako zasadny.

Zakładając działalność mobilną rejestrujemy firmę na miejsce zamieszkania. Usługi będą jednak wykonywane nie w siedzibie firmy, ale z dojazdem do klienta. Stąd wysoce prawdopodobne jest, że Urząd Pracy nie uzna zakupu stacjonarnych mebli (foteli, leżanek) za zasadny. Wnioskując o dotację na salon mobilny znacznie lepiej jest wpisać we wniosku przenośne łóżko do masażu lub przenośny fotel, by uniknąć problemów przy kontroli tychże zakupów przez pracownika Urzędu Pracy. Za dotację nie kupimy w takim przypadku również mebli do poczekalni, jak kanapa czy recepcja. Możemy natomiast uzasadnić zakup mebli do przechowywania sprzętu, czy kosmetyków jak szafki, czy pomocnik kosmetyczny. Choć nie będziemy świadczyć usług w swoim domu, musimy w bezpieczny i higieniczny sposób przechowywać akcesoria – uzasadnienie zakupu tych mebli będzie zatem łatwe. Podobnie jak uzasadnienie konieczności zakupu autoklawu – choć nie będziemy z nim jeździć do klientek, to również będzie służył niezbędnej higienie pracy w przypadku narzędzi wielorazowego użytku.

Warto już na etapie pisania wniosku poważnie zastanowić się, które zakupy będą nam rzeczywiście niezbędne. Jeśli dysponujemy pewną kwotą środków własnych, a planujemy zakup produktów, co do których mamy wątpliwości, że zostaną uznane przez Urząd Pracy, lepiej nanieść te zakupy jako finansowane z oszczędności, a nie z Funduszu Pracy. Wówczas na liście zakupów finansowanych z dotacji umieszczamy jedynie te produkty, których nabycie na potrzeby mobilnego salonu nie wzbudzi wątpliwości urzędnika. W niektórych przypadkach bowiem może się okazać, że dostaniemy dotację, ale w kwocie mniejszej niż wnioskowaliśmy – bo konieczność zakupu któregoś z produktów została zakwestionowana i nie przyznano na niego środków. Warto więc dokładnie przemyśleć plany zakupowe, by uniknąć takiej właśnie sytuacji.

Tags:

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie