Czym jest kod PKD?

Ze skrótem PKD większość kosmetyczek spotyka się w chwili, gdy wnioskują o dotację lub gdy zakładają działalność gospodarczą. Dziś wyjaśniamy co kryje się pod tym pojęciem.

PKD jest to nic innego jak skrót od Polskiej Klasyfikacji Działalności, stanowiącej podział rodzajów działalności gospodarczej realizowanych przez podmioty gospodarcze.

W przypadku salonu kosmetycznego kod PKD to 96.02.Z a jego nazwa to: “Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne” – taki symbol i opis podajemy na jednej z pierwszych stron wniosku o dofinansowanie z Urzędu Pracy. Ten symbol dotyczy zarówno gabinetów kosmetycznych jak i fryzjerskich. Co istotne, kod ten nie obejmuje działalności salonów tatuażu.

Jeśli planujemy prócz kosmetyki i fryzjerstwa działać także w innym zakresie (np. sprzedaż kosmetyków) będzie konieczne uwzględnienie tego poprzez wpisanie odpowiedniego kodu PKD.

Poniżej podajemy pozostałe kody, które najczęściej przydają się w branży kosmetycznej:

96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana – w tej podklasie znajdują się salony tatuażu oraz piercingu

47.75.Z Sprzedaż detaliczna kosmetyków i artykułów toaletowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach – ta podklasa obejmuje sprzedaż kosmetyków osobom prywatnym (np. klientkom salonu)

Tags: ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie