Z cyklu “Wnętrza salonu”: Drewno i pastele

Salon spa jest wyjątkowym miejscem, do którego przychodzimy nie tylko po odnowę skóry i dla pielęgnacji urody – ale również kierowani potrzebą ukojenia zmysłów, zrelaksowania się i wyciszenia. Nowoczesne gabinety spa robią wiele, by spełnić oczekiwania wymagającego klienta i zapewnić mu najwyższej jakości zabiegi kosmetyczne wzbogacone o atmosferę harmonii, która skłania do efektywnego odpoczynku i odstresowania. Luksus dla ciała i ducha wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy, toteż wystrój salonu spa musi idealnie współgrać z zamysłem oferowanych zabiegów. Bardzo dobrym przykładem na wspaniale zharmonizowane wnętrze jest Garden Spa – przestronny salon położony wśród wspaniałej architektury Krakowa. Oferta salonu została dostosowana do wysokich wymagań i sprecyzowanych oczekiwań klientek, dysponuje zatem bogactwem zabiegów kosmetycznych, masaży, można tu również odnaleźć usługi fryzjerskie oraz te związane z pielęgnacją paznokci. Kompleksowa oferta sprzyja zatem odnowie od stóp do głów. By zabiegi były równie przyjemne co skuteczne, potrzebny jest odpowiedni wystrój salonu. Garden Spa stanowi fantastyczny wprost przykład na połączenie luksusowej klasyki z naturalną świeżością. Przemyślany wystrój wnętrz, dobór kolorów, dbałość o detale – to wszystko zwraca uwagę w tym salonie – między innymi dlatego zdecydowałem się pokazać Wam dzisiaj to miejsce. Skierujmy zatem swe kroki do tego ciekawego spa.

garden-spa1

Jasna, przestronna sala o podłużnym kształcie została podzielona w funkcjonalny sposób, urządzona z prostotą i w bardzo dobrym smaku. Kremowe wnętrze nie przytłacza nadmiarem kontrastów i bibelotów, ale nie można powiedzieć, by nie było w tym pomysłu. Z kolorem kremowym można zrobić bardzo wiele – może być on bazą pod wnętrze proste lub złożone, pełne ciepła i przytulne, a także dostojne – staroświeckie lub nowoczesne. Dodatki pod takie tło stanowią decydujący czynnik – tutaj jasne tony zostały zrównoważone o drewniane akcenty. Efekt to wnętrze słoneczne, urządzone z klasą, spójne, a przy tym rozplanowane w taki sposób, by stosunkowo duża przestrzeń została optymalnie zagospodarowana, pełniąc w tym wypadku kilka funkcji. Mamy tu bowiem stanowisko recepcyjne, całe w ciemnym drewnie, na tle którego wyróżnia się kremowe obicie fotela i kulisty żyrandol. Naprzeciw lady recepcjonistki mamy kremową kanapę dla czekających na zabiegi fryzjerskie klientek. W jej stronę odwrócona została szafa z kosmetykami fyzjerskimi – już przekraczając próg gabinetu potencjalna klientka wie zatem, na jakich preparatach pracują fryzjerki w Garden Spa. Trik z szafą zastąpił zatem zestaw możliwych plakatów na ścianach – tutaj są one gładkie, bez ozdób, które mogłyby niepotrzebnie rozpraszać wypracowaną tu drewniano-pastelową stylistykę. Umiejscowienie szafy z kosmetykami pozwala na łagodne odgrodzenie części recepcyjnej od fryzjerskiej, gdzie bardzo przydaje się doskonałe oświetlenie gabinetu i jasna stylistyka, chociażby łatwe w utrzymaniu czystości, gładkie kafelki.

garden-spa2

Próby stworzenia w gabinecie miejsca o charakterze zbliżonym do domowego salonu jest dosyć częste, a rezultaty są różne. Tutaj mamy przykład takiej aranżacji zaprojektowanej z fantazją i wyczuciem – wprowadzenie do tego wnętrza elementów w kolorze soczystej zieleni podziałało zdecydowanie energetyzująco. Na zdjęciu widzimy piękny zestaw mebli o zielonych obiciach, które swym kształtem kojarzą się ze stylem retro. Niski stolik w znajomej już nam stylistyce doskonale komponuje się swą ciemnobrązową barwą z soczystą zielenią kanapy i fotela. Uwagę zwracają również ciekawe zdobienia w oknie oraz uzupełnienie wnętrza o element roślinności, podkreślający świeżość tej aranżacji. W sali tej mamy prócz punktowego oświetlenia dwa okazałe wiszące żyrandole, kojarzące się z przestronnymi pokojami w tradycyjnych domach o wysokim standardzie. Ciekawym elementem są tutaj wewnętrzne regały w ścianach – pozwalają one na pomysłową ekspozycję produktów kosmetycznych, również za pomocą delikatnego podświetlenia. Charakterystyczną dla tego wnętrza jest kolumna, której ciemny kolor oddznacza się na tle ścian i świetnie współgra z wystrojem – zarazem tradycyjnym, jak i emanującym nowoczesnymi rozwiązaniami.

garden-spa-3

Ten sam klimat jest wspólny dla pomieszczeń, gdzie odbywają się zabiegi kosmetyczne – kompozycja naturalnych, kojących kolorów oraz estetyka dodatków pracuje na atmosferę relaksu i wyciszenia. Ponownie widzimy kremowe podłogi i ściany, kontrastujące z ciemnym drewnem. Znów ożywczym elementem w całości jest uzupełnienie jej o roślinność. Warto zwrócić uwagę na prostotę, z jaką urządzony jest ten gabinet: nie ma tu mnóstwa zdobień, szeregu dodatków o antystresowej wymowie: mamy klasyczne, jasne wnętrze z kremowym fotelem w punkcie centralnym i drewnianym regałem pod ścianą. Jak zatem jest to możliwe, że atmosfera tego pomieszczenia jest tak harmonijna i przepełniona spokojem? Jest to rezultat bardzo dobrego dopasowania kolorów i poszczególnych elementów do siebie. Skutkiem jest gabinet nie kojarzący się stricte z zabiegami kosmetycznymi, ale właśnie z bardziej holistyczną pielęgnacją, dobrym nastrojem. Na szczególną uwagę zasługuje tu niezwykle interesujące tło na jednej ze ścian – złote róże na tle o fakturze przypominającej drewno wyglądają wprost zachwycająco i pięknie komponują się zarówno z wystrojem gabinetu, jak i całym zamysłem.

Łagodne kolory, subtelna elegancja, luksus bez natłoku ozdobników – tak pokrótce scharakteryzowałbym Garden Spa. Te wnętrza doskonale pokazują, że spa ma do spełnienia więcej funkcji niż pielęgnacyjna – udowadniają, że udana aranżacja i korzystne zestawienia kolorystyczne mogą wpłynąć na atmosferę i tym samym sprawić, że łatwiej nam będzie odprężyć się w salonie.

Informacje nt. salonu Garden Spa:

strona www: http://www.gardenspa.pl/

Garden SPA s.c.
ul. Senatorska 26,
30-106 Kraków
tel: 012 427 00 69
e-mail: krakow@gardenspa.pl

Dodaj komentarz