Przygotowania do jesiennej oferty

foto sxc/autor L_Avi

Jeśli obserwujemy popularność wybranych usług na przestrzeni czterech pór roku, z łatwością możemy dostrzec regularny spadek, jak i wzrost zainteresowania konkretnymi zabiegami, który jest związany z danym miesiącem, bądź okresem roku. Mając tę wiedzę łatwiej jesteśmy w stanie przygotować się do zaktualizowania oferty pod poszczególne pory roku, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, a jednocześnie zadbać, by żadna z usług nie traciła znacznie na wzięciu.

Zacznijmy od tego, co najłatwiej zaobserwować możemy latem – jest to z pewnością gorący okres na usługi manicure i pedicure – podczas upałów panie chętniej pokazują dłonie i stopy, co skutkuje wzmożoną pielęgnacją tych rejonów. Stylistki paznokci i manikiurzystki mają więc w okresie letnim pełne ręce roboty. Podobnie jest z zabiegami antycellulitowymi i wyszczuplającymi – tu właściwie już wiosną zaczyna się większy ruch, związany z tym, iż panie przygotowują swą skórę i sylwetkę do okresu urlopowego i letnich, zwiewnych kreacji. Jeśli mamy w swoim salonie usługi fryzjerskie to oczywiście zauważamy wzrost zainteresowania koloryzacją, ale i zabiegami kondycjonującymi na włosy zniszczone słońcem i słoną wodą. Największe w tym okresie jest również zainteresowanie depilacją, w tym brazylijską. Jakie usługi natomiast trudniej nam sprzedać latem? Wymienić tu należy m.in. mikrodermabrazję, zabiegi złuszczające z udziałem kwasów, zabiegi zamykania naczynek. Generalnie wszelkie usługi, po których niewskazana jest ekspozycja na słońce notują w ciągu lata spadek popularności. Zmienia się to jesienią, która, podobnie jak wiosna, jest korzystną porą zwłaszcza pod mikrodermabrazję. Słońce nie jest już tak intensywne, zatem zabiegi, które niechętnie przeprowadzamy latem znów zyskują na zainteresowaniu. Spaść mogą natomiast w rankingu nasze usługi wyszczuplające – gdy pora ponownie wdziać rajstopy i płaszcz, wiele kobiet wraz z przysłonięciem cellulitu po prostu o nim zapomina. Do tego dochodzi powrót z urlopów i nadrabianie zaległości w pracy, co sprawia, że część klientek salonów nawet nie myśli wtedy o regularnych wizytach u kosmetyczki. Pedicure znów staje się luksusem, z którego rezygnuje sporo klientek. Mamy za to wiele chętnych na usługi dedykowane cerze naczynkowej – letnie upały i słońce to dla takiej skóry okazja do podrażnienia, zatem jesienią następują próby poprawienia jej kondycji. Jak mamy się w tym wszystkim odnaleźć, by jesienią stanowisko pedicure nie stało puste, a aparaty wyszczuplające nadal na siebie zarabiały? Kluczem do sukcesu jest oczywiście dobra promocja.

Nie pozwólmy klientkom zapomnieć, jak ważne są efekty, które wypracowały podczas wiosny i lata – w tym momencie rezygnacja z pielęgnacji wyszczuplającej byłaby zaniechaniem utrwalania osiągniętych rezultatów. Oczywiście zabiegi nie muszą być tak częste, ale wyjaśnijmy, że nawet jedna wizyta miesięcznie to dla skóry i ciała duża pomoc w rozbijaniu gromadzącego się tłuszczu i utrzymywaniu jędrnej skóry. Dużo lepiej w końcu podtrzymywać te efekty, aniżeli wiosną rozpoczynać pielęgnację od nowa. Jesienią możemy też zaplanować zniżki dla naszych stałych dotychczasowych klientek – idźmy tą drogą, gdy zamiast zmniejszać ilość zabiegów wolimy przeprowadzać ich podobną ilość po niższej cenie. Promocja może polegać na konkretnej zniżce na każdy zabieg lub też wprowadzeniu pakietu, gdzie np. co czwarty zabieg będzie przeprowadzany gratis.

Możemy również wprowadzić zniżki na pedicure lub promocje łączone, gdzie manicure i pedicure razem byłyby w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Możemy też dodawać pedicure gratis do droższych zabiegów, które jesienią również notują spadek popularności.

Prócz działań mających na celu podtrzymanie zainteresowania typowo letnimi usługami musimy skoncentrować się również na optymalnym wykorzystaniu najlepszego czasu pod inne zabiegi. Podczas jesieni najlepiej zarabiać na siebie powinny aparat do mikrodermabrazji i urządzenie do zamykania naczynek, zatem ukierunkowujmy nasze klientki właśnie na te zabiegi. Warto mówić klientkom, że jest to najlepszy czas na zwalczanie przebarwień i zamykanie teleangiektazji, a także na wszelkie zabiegi złuszczające. Zainwestujmy w ulotki, wywieśmy stosowne info na witrynie, roześlijmy newsletter do subskrybentów strony www. Wykorzystajmy umiejętnie możliwości, jakie daje nam jesienna pogoda i potrzeby naszych klientów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.