Urządzenia multifunkcyjne – dla kogo?

Już od pewnego czasu nasz rynek kosmetyczny podbijany jest urządzeniami wielofunkcyjnymi – takie kombajny często łączą w sobie liczne opcje, dzięki czemu są w stanie zastąpić 3, 5 a nawet 6 pojedynczych urządzeń. Kiedy warto rozważyć zakup takich aparatów, a kiedy bardziej korzystne będzie dla nas nabycie pojedynczych sprzętów?

Kwestia ceny

Bardzo często zakup urządzeń multifunkcyjnych jest rozważany przez osoby dysponujące mniejszą gotówką, a chcące wystartować z szeroką ofertą gabinetu. Wtedy taki sprzęt stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie, bowiem za urządzenie 5 w 1 czy 6 w 1 zapłacimy dużo mniej niż za pojedyncze aparaty do tych samych zabiegów. Dlatego jeśli naszym priorytetem jest hasło “więcej za mniej” to kombajny kosmetyczne z pewnością warto mieć  w swoim gabinecie.

Wielkość salonu

Podczas wybierania sprzętu warto też wziąć pod uwagę wielkość salonu i liczbę gabinetów mieszczących się w nim. W przypadku salonu lub SPA, gdzie mamy kilka gabinetów kupienie kilku urządzeń multifunkcyjnych ma sens – bo po pierwsze zapłacimy mniej, a po drugie ułatwimy zadanie naszym kosmetyczkom i przy okazji zapewnimy większy komfort klientkom. Wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy w salonie zabieg będący absolutnym hitem, a do tego stosowany także uzupełniająco przy różnych usługach. Niezręczne, a wręcz niedopuszczalne byłoby wzajemne podpytywanie się przez kosmetyczki i przerywanie zabiegów w celu dowiedzenia się, za ile dany aparat będzie wolny “… bo pani Ania od 15 minut czeka na zabieg”. Nie zawsze też stać nas na to, by każdy gabinet indywidualnie wyposażyć w każdy możliwy aparat. Co innego, gdy kupujemy sprzęt multifunkcyjny – wtedy taniej dostajemy urządzenia o większych możliwościach, w związku z czym w naszym salonie znajduje się więcej niż jedno urządzenie świadczące daną usługę. Bierzmy też pod uwagę, że urządzenie multifunkcyjne to większa oszczędność miejsca w salonie, które w przypadku małych gabinetów jest bardzo cenne. Jeśli za jakiś czas mamy wybierać między wstawieniem do gabinetu dużego i wygodnego łóżka, a umieszczeniem tam kolejnego aparatu, lepiej zdecydować się na sprzęt wielofunkcyjny.

Kiedy urządzenia pojedyncze?

Są też sytuacje, w których lepiej decydować się na urządzenia pojedyncze. Taka sytuacja następuje np. wówczas, gdy posiadamy salon z jednym gabinetem, a urządzenie, którego zakup rozważamy będzie opoką naszej oferty. Wystarczy wyobrazić sobie, co się stanie wtedy, gdy zepsuje się w nim choćby jedna z funkcji i aparat będzie musiał zostać oddany do naprawy. Jeśli za pomocą urządzenia wykonywaliśmy większość dochodowych zabiegów to możemy w takiej sytuacji zostać na jakiś czas bez narzędzia pracy, z pełnym grafikiem i niezadowolonymi klientkami. W takiej sytuacji, gdy tylko nas na to stać, warto zdecydować się na pojedyncze urządzenia. Gdy ważna jest dla nas niska cena i wysoka jakość, możemy pomyśleć o aparatach mobilnych, które są tańsze, a dodatkowo umożliwiają wykonywanie usług z dojazdem do klienta, co samo w sobie sprawia, że nasza oferta staje się bardziej interesująca.

Tags: , ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie