Z cyklu “Wnętrza salonu”: Kolory sawanny w gabinecie

Jak doskonale wiemy, poprzez wystrój możemy wyrazić charakter naszego salonu oraz wywrzeć na klientach konkretne wrażenie. W dużym stopniu to od naszych pomysłów na aranżację zależy, czy klienci będą postrzegać gabinet jako innowacyjny, z awangardowym wnętrzem i zaawansowanymi zabiegami, czy może wracać do niego będą jak do cichej przystani, miejsca, w którym mogą zafundować sobie kilkugodzinny urlop od obowiązków i problemów. Pomysłów na urlop i miejsce do wczasowania jest całe mnóstwo, a jednym z nich jest chociażby odległa i jakże odmienna klimatycznie od naszych stron Afryka. Inspiracją w naszym salonie mogą być elementy etniczne, może być nią również przyroda – np. intensywna zieleń dżungli, błękit oceanu przyozdobiony kolorowymi elementami, przywodzącymi na myśl rafę koralową, lub też spokojne barwy nasuwające skojarzenie z upalnym popołudniem na afrykańskiej sawannie. Skojarzenie z sawanną nasunęło mi się pod wpływem aranżacji w Studio Urody & SPA w Świeciu.

salon-1

Recepcja ukazuje nam znaną już z salonów kosmetycznych elegancką prostotę: dominuje połączenie delikatnego, kremowego beżu z ciemnym brązem i czernią. Okrągła lada recepcyjna oraz zagłębienie za nią są podświetlane za pomocą oświetlenia punktowego. Tuż obok schodów mamy niewielką lampę, która daje senne, niezbyt intensywne światło. Jest to dobry sposób na zbudowanie nieco leniwego klimatu wakacyjnego popołudnia – klienci wchodząc nie są narażeni na intensywne oświetlenie, z którym mogą kojarzyć się zabiegi w gabinecie. Oczywiście, przy precyzyjnych zabiegach przeprowadzanych na skórze klienta dobre światło jest nieodzowne, ale w wielu sytuacjach – np. podczas masażu, a także w niektórych miejscach – jak choćby poczekalnia – możemy sobie pozwolić na delikatne, miękkie światło sączące się z lampki, bądź słabszych żarówek w zagłębieniach sufitu. Wśród innych rzeczy, jakie rzucają się w oczy w tym pomieszczeniu możemy wymienić przydymione luksfery – również charakterystyczny element w wielu salonach, często występujący jako urozmaicenie dla jednolitych ścian, który ma tę zaletę, że pozwala odrobinę rozświetlić pomieszczenie. Warto wspomnieć również o ażurowych schodach, z metalową poręczą, które dają wrażenie większej przestrzeni.

salon-3

Poczekalnia dla klientów jest umieszczona parę kroków od części recepcyjnej i prezentuje fantastyczny styl, kojarzący się z późnym popołudniem w jakimś małym, zacisznym domu w afrykańskim klimacie. Proste meble, drewniane panele w pięknym odcieniu brązu, ozdoba w postaci łodyg i jasne, słoneczne ściany budują tu atmosferę spokoju, która ułatwia zrelaksowanie się i przygotowanie do kolejnej porcji wypoczynku – już w gabinecie. Elementem, na który chcę zwrócić szczególną uwagę są charakterystyczne rolety. Uważam, że drewniane żaluzje, jak też rolety z bambusa, bądź trzciny to fantastyczny pomysł w salonie kosmetycznym i niezwykle stylowy dodatek w naszej aranżacji. Częściowo zatrzymują światło, nie zaciemniając pomieszczenia, ale nadając mu delikatną, miękką poświatę pogodnego popołudnia. Przy dobrej grze świateł – jak w Studio Urody & SPA daje to rewelacyjny efekt. Wypicie kawy, bądź herbaty, jak i drobny poczęstunek w takiej poczekalni będzie dla naszego klienta prawdziwą przyjemnością i miłą odmianą w stosunku do częściej spotykanych aranżacji.

salon-7

Często powtarzam, że atmosfera powinna być spójna dla całego salonu – przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia powinniśmy czuć, że jesteśmy w miejscu, które tworzy unikalny, charakterystyczny klimat. Nie chcemy w końcu zburzyć wypracowanego już od wejścia wrażenia poprzez elementy, które nie pasują, bądź wręcz burzą zbudowany nastrój. Jeśli nie chcemy wprowadzać w gabinecie zbyt wielu dodatków, mogących kojarzyć się z wybraną aranżacją, możemy postawić na prostotę, nawiązując do charakteru całości poprzez podstawowe elementy wyposażenia, kolor ścian, czy materiał, jakim wyłożona zostanie podłoga.

Tutaj widzimy przykład na doskonale dopasowany wystrój gabinetu do tego, co zostało pokazane w recepcji i poczekalni: podobne kolory, delikatne światło, wszystko harmonijne i sprzyjające odprężeniu. Zarówno łóżko zabiegowe, jak i urządzenia nie psują tego wrażenia i dobrze komponują się z aranżacją. Są tu m.in. kapsuła SPA, żelazko antycellulitowe, klienci mogą zatem skorzystać w tej kojącej atmosferze zarówno z zabiegów stricte relaksujących, jak i modelujących, czy wyszczuplających. Pojawiają się podobne elementy ozdobne do tych użytych w poczekalni – łodygi, które nadają ciekawego wyglądu, ale i scalają charakter pomieszczeń. Po raz kolejny widzimy połączenie brązu, czerni i subtelnego kremowego beżu. Warto też zwrócić uwagę na skromne, ale pasujące umeblowanie, a także ścieżkę z paneli w tym samym kolorze co schodki w gabinecie na poddaszu. Całość jest przytulna, pełna harmonii i doskonale odwzorowuje charakter oferty, jak i nastraja klienta do rozluźnienia się i oddania przyjemności zabiegów SPA.

salon-8salon-9

Kontakt:

86-100 Świecie
ul. Ogrodowa 15
tel. (0-52) 562 62 49

www.studio-odnowy.pl

Dodaj komentarz