Najlepszy czas na otwarcie salonu kosmetycznego

Bardzo ważnym pytaniem, nie zadawanym dotychczas na łamach naszego portalu jest to dotyczące optymalnej pory na wejście w biznes kosmetyczny. Kiedy najlepiej otworzyć własny gabinet kosmetyczny – czy zrobić to latem, gdy sezon wakacyjny w pełni? Czy może jednak lepiej zimą, gdy ludzie złaknieni odrobiny relaksującego luksusu szukają go właśnie w salonach urody?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy bowiem od zasobów finansowych właściciela, oferty gabinetu oraz klienta docelowego. Poniżej kilka przykładów różnych sytuacji i nasze propozycje dotyczące optymalnego terminu otwarcia firmy:

Przykład 1: mały salon osiedlowy, w ofercie przeważa kosmetyka twarzy + stylizacja paznokci, małe zasoby finansowe właściciela.

W tej sytuacji najkorzystniejszą opcją jest otwarcie salonu w środku wiosny lub w lecie. Wyjaśniamy dlaczego: wiosna jest sezonem na zabiegi na twarz jak mikrodermabrazja, czy peeling kawitacyjny. Jeśli salon czerpie zysk z drobnych usług jak depilacja, to właśnie wiosna i lato są najwyższym sezonem wykonywania tych usług. Ponadto wiosna i lato są czasem wzmożonego zainteresowania wyglądem dłoni, jak i stóp – będziemy dzięki temu czerpać korzyści nie tylko z wykonywania manicure, ale i pedicure, o którym wiele polskich klientek całkowicie zapomina porą jesienno-zimową. Lato ma jeszcze jedną ważną zaletę – nie wymaga ogrzewania gabinetu. Dla osoby o małym budżecie jest to wielka dogodność, bo oznacza mniejsze rachunki.

Przykład 2: studio modelowania sylwetki położone w centrum miasta, bogata oferta zabiegów na ciało.

Dla gabinetu modelowania sylwetki optymalną porą okazać się może wczesna wiosna. Powszechne jest to, że podczas zimy tyjemy parę kilogramów. Wraz z wiosną przychodzi czas na odkurzenie lżejszej garderoby, w związku z czym często pojawia się potrzeba większego niż zwykle zadbania o sylwetkę. Dlatego właśnie warto maksymalnie wykorzystać czas, w którym Polki rozglądają się za opcją schudnięcia i ruszyć z salonem wiosną, łącząc to z szerszą kampanią marketingową. Zanim nastanie jesień, będziemy mieć już jakieś stałe grono odwiedzających pań i planować kolejne akcje skierowane do następnych potencjalnych klientek.

Przykład 3: salon kosmetyczny + solarium, ew. opalanie natryskowe.

Jeśli zależy nam, by uczynić opalanie jedną z najbardziej zyskownych usług, zdecydowanie najlepiej wybrać okres, w którym mamy deficyt słońca. Dla usług solaryjnych dobrym okresem będzie więc jesień. Część klientek przypomina sobie właśnie wówczas o solarium, by podtrzymać opaleniznę, część z kolei poszukuje jakiegoś sposobu na przeciwdziałanie jesiennej szarości. Jeśli posiadamy w swoim salonie tzw. słoneczną łączkę, jesień i zima są doskonałym czasem do ich promowania.

Tags: ,

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Jedna Odpowiedź to “Najlepszy czas na otwarcie salonu kosmetycznego”

   4Avatars v0.3.1 v0.3.1
  1. Mobilna Kosmetyczka Kraków napisał/a::

   dobre pytanie 🙂
   odpowiedź chyba jest prostsza niż proponowana w artykule – inwestuje się wtedy kiedy ma się na to pieniądze 🙂 ewentualnie kiedy ma się czas albo tych pieniędzy potrzebujemy – sezon zawsze się znajdzie bo co chwila są różne okazje kiedy klientki muszą zrobić się na bóstwo (święta, sylwester, walentynki, długie weekendy, popularne imieniny, rocznice itd)

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Jak wybrać fotel pedicure SPA?

   Urządzenie stanowiska do pedicure SPA jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem dla każdego salonu. Fotel do zabiegów tego typu jest często...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie