Salon fryzjerski na małej przestrzeni

Wiele fryzjerek otwiera swój pierwszy salon dysponując ograniczonym budżetem. Szukając oszczędności decydują się na wynajęcie jak najmniejszego lokalu, który będzie tani w utrzymaniu. Jak urządzić salon, który dysponuje ograniczoną przestrzenią?

Fotel fryzjerski Carat

Fotel fryzjerski Carat

Coraz częściej powstają salony fryzjerskie dysponujące maksymalnie dwoma stanowiskami. Zwłaszcza w centrach miast, gdzie czynsze są wysokie, małe lokale dość często znajdują swych najemców pośród fryzjerek otwierających swoją pierwszą działalność. Jak zaaranżować małą przestrzeń, by poprawić ergonomię pracy?

Przede wszystkim warto postawić na meble, które nie zajmują dużo miejsca. Obecnie oferta mebli fryzjerskich jest tak bogata, że nie musimy już decydować, czy ważniejsza jest dla nas ergonomia, czy estetyka. Można mieć bowiem jedno i drugie.

Kupując fotel fryzjerski warto zdecydować się na model lekki i o prostej konstrukcji. Godnym polecenia jest fotel fryzjerski Carat marki Panda Trzebnica, którego szerokość całkowita to mniej niż 60 cm. Uzyskano to dzięki chromowanym podłokietnikom i

Myjnia fryzjerska Luca

Myjnia fryzjerska Luca

ergonomicznemu, profilowanemu siedzisku. Fotel jest wyposażony w siłownik hydrauliczny (można regulować jego wysokość, gdy klient siedzi w fotelu).

Kupując myjnię fryzjerską możemy zdecydować się na 2 rozwiązania: wybrać myjnię ze zintegrowanym fotelem lub samą umywalkę na kolumnie, do której będziemy po prostu dostawiać fotel. Decydując się na myjnię z fotelem trzeba wygospodarować na ten cel przestrzeń o wymiarach co najmniej 120×60 cm, bo tyle mniej więcej zajmuje myjnia fryzjerska w salonie. Warto brać pod uwagę modele o ergonomicznej obudowie, która zwęża się ku dołowi, ułatwiając fryzjerce przemieszczanie się wokół klienta.

Pomocnik fryzjerski Giotto

Pomocnik fryzjerski Giotto

Oszczędność miejsca możemy zyskać także kosztem pomocnika fryzjerskiego – coraz częściej producenci mebli poszerzają swoją ofertę o pomocniki do zabiegów koloryzacji. Jeśli przestrzeń w naszym salonie sprzyja temu, by większość kosmetyków i akcesoriów trzymać z dala od stanowiska fryzjerskiego, takie rozwiązanie może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Choć większość mebli w małym salonie musi być jak najbardziej ergonomiczna, takim ograniczeniom nie podlegają konsole fryzjerskie – możemy sprawić, by były one największą ozdobą salonu – mogą być duże, z bogato zdobionymi ramami – duże lustra korzystnie wpłyną na niewielki lokal, dodając mu przestrzeni.

Krzesło do poczekalni Livio

Krzesło do poczekalni Livio

W małym salonie także musimy zaaranżować kącik dla klientów oczekujących na usługę. Wstawianie dużej kanapy i stolika zwykle w takim przypadku nie wchodzi w grę. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ławka z wbudowanym niedużym stolikiem. Sama w sobie stanowi samodzielne stanowisko do poczekalni, nie wymagające dodatkowych akcesoriów.

Osoby otwierające salon o małej przestrzeni zachęcamy do skorzystania z naszej fachowej porady mailowo lub telefonicznie:

tel. 513 358 867
e-mail: kontakt@meblotek.pl

Dodaj komentarz