Feeria barw w salonie fryzjerskim

Czerń, brąz, kremowy – to najczęściej spotykane kolory w salonach fryzjerskich w Polsce. Trendy jednak powoli się zmieniają, a właściciele salonów coraz częściej są gotowi wprowadzać do nich meble w soczystych kolorach – dziś doradzamy czym kierować się przy tym wyborze.

ovoW Polsce jest wielu importerów mebli, dzięki którym fotele i myjnie możemy mieć nierzadko w 2 dni od ich zamówienia. Są to jednak przeważnie meble fryzjerskie w klasycznych, najbardziej chodliwych kolorach. Mamy także kilku dobrych producentów krajowych, którzy oferują swoje produkty w bogatej gamie kolorystycznej obić. I to ich produktami się dzisiaj zajmiemy.

Składając zamówienie na meble w nietypowych kolorach dość często dochodzi do pewnych błędów, o których będzie dzisiejszy artykuł.

Błąd nr 1: Składanie zamówienia gdy meble potrzebne są „na już”.

Choć salon fryzjerski bez trudu można w pełni umeblować w zaledwie kilka dni, tyczy się to mebli w podstawowych, klasycznych kolorach. Sytuacja zmienia się, gdy chcemy zamówić meble z nietypową kolorystyką tapicerki – jeśli marzą Ci się niebieskie, żółte czy pomarańczowe fotele fryzjerskie i masz sprecyzowaną wizję tego, jaka powinna być bryła tych mebli, weź pod uwagę, że czas realizacji twojego zamówienia to nie 3-4 dni robocze, a 3-4 tygodnie. Tyle bowiem upływa zwykle od chwili złożenia zamówienia na meble aż do ich otrzymania przez klienta. Wiąże się to z tym, że takie meble są wykonywane przez lokalnego producenta na indywidualne zamówienie. I choć czas oczekiwania na realizację może się wydawać długi – jakość oferowanych produktów w pełni to rekompensuje.

Błąd nr 2: Wybieranie koloru tylko na podstawie obrazka

Czasem nie tylko zależy nam na tym, by meble były w określonym kolorze – mają posiadać też dokładnie taki odcień, jaki nas interesuje. Meble fryzjerskie zamawiamy przeważnie przez internet, dobierając kolor na podstawie wzornika wyświetlanego na monitorze. W sytuacji, gdy konkretny odcień jest dla nas bardzo istotny, warto się upewnić, czy ekran komputera prezentuje go w sposób odzwierciedlający rzeczywistość. W tym celu możemy skontaktować się z handlowcem w firmie, gdzie chcemy dokonać zakupu i wytłumaczyć na jakim odcieniu nam zależy. Handlowiec sprawdzi kolor na „materialnym” wzorniku i potwierdzi, czy dany kolor spełni nasze oczekiwania. Innym wyjściem jest poproszenie handlowca o wysłanie pocztą próbek kolorystycznych – ten sposób jest najpewniejszy i pozwoli nie tylko ocenić odcień, ale też jakość skaju, z którego wykonywane jest obicie.

Błąd nr 3: Nie sprawdzanie parametrów mebla

Mebli wykonywanych na specjalne zamówienie zwykle nie można oddać w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Czasem z powodu przeoczenia zdarza się, że nie sprawdzimy np. szerokości kanapy czy głębokości myjni, lub nie zapoznamy się z zakresem regulacji wysokości fotela fryzjerskiego. W przypadku mebli dostępnych od ręki nie jest to duży problem – jeśli mebel nie był używany, producent, czy sklep dość często idzie klientom na rękę i po prostu wymienia produkt na inny, wskazany przez klienta. W przypadku mebli na zamówienie może być z tym problem, gdyż producent nie będzie chciał przyjąć z powrotem towaru w nietypowym kolorze – mogą minąć miesiące, nim znajdzie na niego kolejnego kupca. Dlatego kupując towar na zamówienie warto się upewnić, czy mamy dostatecznie dużo miejsca na zamówione meble oraz czy ich pozostałe parametry są zgodne z naszymi wymaganiami.

Dodaj komentarz