Jak wybrać urządzenia kosmetyczne do salonu?

Wybór urządzeń kosmetycznych jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć zakładając salon urody. Sprawdź jakie kryteria warto brać pod uwagę wybierając sprzęt do gabinetu.

Usługi mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego są dziś dostępne w każdym salonie – nic więc dziwnego, że jest to absolutny niezbędnik przy tworzeniu listy zakupów dla nowego salonu. Właściwie w każdej grupie cenowej znajdziemy urządzenia, które można polecić bardziej oraz takie, które można polecić mniej. Dziś podpowiadamy czym warto się kierować dokonując tego ważnego wyboru.

Po pierwsze specyfikacja

Z naszego doświadczenia wynika, że osoby kupujące sprzęt kosmetyczny dość często ignorują tę kwestię. Jest to poważny błąd, który może skutkować zakupem mało skutecznego urządzenia. Kupując sprzęt do mikrodermabrazji warto patrzeć na moc pompy, w przypadku peelingu kawitacyjnego istotna będzie częstotliwość drgań, natomiast w przypadku ultradźwięków warto sprawdzić zakres częstotliwości. Jeśli producent nie podaje tych informacji na karcie produktu, zdecydowanie powinniśmy dopytać o parametry przed dokonaniem zakupu. Zdarza się, że w tej samej cenie możemy nabyć urządzenie o kilkukrotnie większej mocy niż oferuje konkurencja.

Po drugie gwarancja

Kupując sprzęt do salonu z pewnością trzeba zatroszczyć się o kwestię gwarancji. Należy więc dowiedzieć się w jaki sposób realizowana jest gwarancja (czy trzeba samodzielnie dostarczyć urządzenie do serwisu, czy sprzedawca się tym zajmuje) oraz jaka jest jej długość. Standardowy okres gwarancji na urządzenia kosmetyczne wynosi 1 rok, ale bez problemu znajdziemy konkurencyjnych producentów oferujących swoje sprzęty z dwuletnią gwarancją i serwisem door to door.

Po trzecie forma

Niemal każda kosmetyczka przed zakupem bierze pod uwagę wygląd urządzenia. Estetyka jest oczywiście ważna i wpływa na sposób postrzegania naszego gabinetu, ale równie istotna jest forma urządzenia. Dla mobilnej kosmetyczki szczególnie ważna będzie jego waga i wielkość. I tutaj można być zaskoczonym mobilnymi rozmiarami wielu stacjonarnych urządzeń. Oznacza to, że w wielu przypadkach najbardziej opłacane jest kupno sprzętu stacjonarnego, który później z powodzeniem wykorzystamy w pracy w standardowym gabinecie. Jeśli natomiast świadczymy wyłącznie usługi z dojazdem do klienta, warto zainteresować się sprzętem pakowanym w specjalne walizki, które ułatwiają transport i przechowywanie urządzeń.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.