Pomocnik fryzjerski – jak wybrać?

Jest to jedna z najczęściej używanych rzeczy w salonie fryzjerskim. Mały, pojemny i cały czas w ruchu – tak można określić dobry wózek fryzjerski. Jak znaleźć produkt idealny do potrzeb naszego salonu?

Ceny wózków fryzjerskich są bardzo zróżnicowane i wahają się od 149 do nawet 2000 zł. Na cenę wpływ ma materiał, z którego wykonany jest wózek, a także jego design i pochodzenie. Tańsze będą wózki z tworzywa sztucznego, droższe natomiast ze stali nierdzewnej. Wybierając pomocnik fryzjerski warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie on używany przede wszystkim:

  1. Czy jego podstawowym zadaniem będzie przechowywanie akcesoriów i kosmetyków?

  2. Czy będzie on asystował przy zabiegach farbowania, balejażu?

  3. Czy będą w nim potrzebne uchwyty na akcesoria fryzjerskie?

Jeśli szukamy pomocnika, w którym przede wszystkim przechowywać będziemy kosmetyki i akcesoria i zależy nam na schludnym wyglądzie takiego mebla, a jednocześnie nie planujemy eksploatować go intensywnie w trakcie zabiegów to dobrym rozwiązaniem będzie pomocnik w formie prostej szafki z szufladami na kółkach. Od nas zależy, czy wybierzemy wariant tańszy z plastiku (jak np. pomocnik fryzjerski 030 w cenie 299 zł), czy prosty i bardzo wytrzymały wózek o chromowanej konstrukcji (jak np. pomocnik fryzjerski Metal Boy w cenie 1555 zł). W obu przypadkach jesteśmy w stanie wykorzystać te pomocniki w taki sposób, by pełniły po prostu rolę estetycznych, mobilnych szafek.

Jeśli z pomocnika korzystamy w trakcie zabiegów farbowania, warto zadbać o to, by nasz pomocnik miał funkcjonalną górę, tzn. aby jego wierzchem nie była prosta półka. Wiele pomocników posiada na samej górze liczne otwory na akcesoria i zagłębienia na miski. To bardzo pomocne przy koloryzacji, balejażu, gdy mamy pewność, że wykonując energiczne ruchy nie zrzucimy naczynia z farbą na podłogę. Dobrym rozwiązaniem będzie tu pomocnik fryzjerski Bravo (cena 272 zł), którego duża powierzchnia górna pozwala na wygodne rozmieszczenie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Warto nadmienić, że w sprzedaży dostępne są też specjalne wózki do koloryzacji, które sprawdzą się przy stanowiskach fryzjerskich, gdzie nie ma miejsca na duży pomocnik – przykładem niech będzie wózek do koloryzacji Ava za 327 zł.

W niektórych salonach fryzjerskich uchwyty na suszarki są przewidziane w blacie konsoli, lub nawet przymocowane do ściany. Jeśli nie mamy w swoim salonie zastosowanego żadnego z tych rozwiązań, warto rozejrzeć się za wózkiem, który będzie posiadał takie uchwyty. Jeśli zaś nasza konsola fryzjerska w ogóle nie posiada półki, na której moglibyśmy pozostawić często używane akcesoria, możemy również wziąć pod uwagę, by to właśnie wózek miał w swojej konstrukcji zewnętrzne koszyczki na ich umieszczenie. Dobrą propozycją prezentującą taki model rozwiązań jest wózek fryzjerski Taxi za 708 zł – występuje on w aż 3 wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo dopasować go do każdego salonu.

Dodaj komentarz