Pomocnik fryzjerski – jak wybrać?

Jest to jedna z najczęściej używanych rzeczy w salonie fryzjerskim. Mały, pojemny i cały czas w ruchu – tak można określić dobry wózek fryzjerski. Jak znaleźć produkt idealny do potrzeb naszego salonu?

Ceny wózków fryzjerskich są bardzo zróżnicowane i wahają się od 149 do nawet 2000 zł. Na cenę wpływ ma materiał, z którego wykonany jest wózek, a także jego design i pochodzenie. Tańsze będą wózki z tworzywa sztucznego, droższe natomiast ze stali nierdzewnej. Wybierając pomocnik fryzjerski warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie on używany przede wszystkim:

 1. Czy jego podstawowym zadaniem będzie przechowywanie akcesoriów i kosmetyków?

 2. Czy będzie on asystował przy zabiegach farbowania, balejażu?

 3. Czy będą w nim potrzebne uchwyty na akcesoria fryzjerskie?

Jeśli szukamy pomocnika, w którym przede wszystkim przechowywać będziemy kosmetyki i akcesoria i zależy nam na schludnym wyglądzie takiego mebla, a jednocześnie nie planujemy eksploatować go intensywnie w trakcie zabiegów to dobrym rozwiązaniem będzie pomocnik w formie prostej szafki z szufladami na kółkach. Od nas zależy, czy wybierzemy wariant tańszy z plastiku (jak np. pomocnik fryzjerski 030 w cenie 299 zł), czy prosty i bardzo wytrzymały wózek o chromowanej konstrukcji (jak np. pomocnik fryzjerski Metal Boy w cenie 1555 zł). W obu przypadkach jesteśmy w stanie wykorzystać te pomocniki w taki sposób, by pełniły po prostu rolę estetycznych, mobilnych szafek.

Jeśli z pomocnika korzystamy w trakcie zabiegów farbowania, warto zadbać o to, by nasz pomocnik miał funkcjonalną górę, tzn. aby jego wierzchem nie była prosta półka. Wiele pomocników posiada na samej górze liczne otwory na akcesoria i zagłębienia na miski. To bardzo pomocne przy koloryzacji, balejażu, gdy mamy pewność, że wykonując energiczne ruchy nie zrzucimy naczynia z farbą na podłogę. Dobrym rozwiązaniem będzie tu pomocnik fryzjerski Bravo (cena 272 zł), którego duża powierzchnia górna pozwala na wygodne rozmieszczenie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Warto nadmienić, że w sprzedaży dostępne są też specjalne wózki do koloryzacji, które sprawdzą się przy stanowiskach fryzjerskich, gdzie nie ma miejsca na duży pomocnik – przykładem niech będzie wózek do koloryzacji Ava za 327 zł.

W niektórych salonach fryzjerskich uchwyty na suszarki są przewidziane w blacie konsoli, lub nawet przymocowane do ściany. Jeśli nie mamy w swoim salonie zastosowanego żadnego z tych rozwiązań, warto rozejrzeć się za wózkiem, który będzie posiadał takie uchwyty. Jeśli zaś nasza konsola fryzjerska w ogóle nie posiada półki, na której moglibyśmy pozostawić często używane akcesoria, możemy również wziąć pod uwagę, by to właśnie wózek miał w swojej konstrukcji zewnętrzne koszyczki na ich umieszczenie. Dobrą propozycją prezentującą taki model rozwiązań jest wózek fryzjerski Taxi za 708 zł – występuje on w aż 3 wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo dopasować go do każdego salonu.

Tags:

 • eversun - www.spaexpert.pl - sponsor bloga

  Solaria leace Solaria stojce Urzdzenia kosmetyczne do ciaa Urzdzenia kosmetyczne do twarzy
 • Podobne artykuły

  Odpowiedz , lub obserwuj wpis.

  Odpowiedź

  Musisz byZalogowany aby napisa komentarz.

  Wyposażenie Salonu Kosmetycznego
   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym.

   Pedicure w salonie kosmetycznym to dla wielu kosmetyczek uciążliwy temat, chociaż niektóre Panie bardzo lubią wykonywać pedicure przez to, ze...
   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Fotele kosmetyczne i leżanki kosmetyczne.

   Czemu warto wybrać fotel kosmetyczny? Fotel kosmetyczny jest czy leżanka kosmetyczna lub medyczna. Fotel kosmetyczny posiada więcej funkcji. Gdy...
  Bądź na Bieżąco


  Własna strona za 60 zł !!
  Rekomendacja mojsalon.pl
  salon kosmetyczny bez tajemnic

  Nowość! Teraz salony recenzowane w dziale "Wnętrza salonu" zyskują status polecanych przez naszego bloga. Szczegóły tutaj. Zgłoś także swój salon - to niepowtarzalna szansa na jego darmową promocję!
  Kontakt
  Wahasz się w wyborze sprzętu do swojego salonu kosmetycznego? Ekspert firmy Eversun służy swoim doświadczeniem. Jeśli chcesz pogadać z kimś o swoich planach i oczekujesz porady, napisz do mnie lub zadzwoń:

  Kontakt e-mail: magda@eversun.pl
  Telefon: 583500077
  W naszym sklepie
  Zapraszamy do naszego sklepu www.eversun.pl
  Interaktywnie